پشتیبان آنلاین
.
تلفن تماس
دفتر مرکزی:88984780-021

ترکیه

درباره ترکیه

 کشور ترکیه در غرب آسیا و جنوب شرقی اروپا قراردارد و از شمال به بلغارستان و دریای سیاه، از شمال شرق به گرجستان، از شرق به ارمنستان، جمهوری آذربایجان و ایران ، از جنوب به عراق، سوریه و دریای مدیترانه و از غرب به دریای اژه و یونان محدود است. کشور ترکیه از بخش اروپایی و آسیایی تشکیل یافته و بوسیله تنگه های بسفر و داردانل و دریای مرمره از قاره اروپا جدا می گردد. این کشور سرزمینی است کوهستانی که قسمت اعظم آن را فلاتها و کوههای متعددی چون توروس و آرارات در برگرفته است.    برای ورود به ترکیه نیازی به اخذ ویزا نیست. هر شخصی با داشتن گذرنامه معتبر می تواند به مدت 3 ماه در ترکیه اقامت کند. سفر به ترکیه به طرق ذیل امکان پذیر است.

راههای ارتباطی ترکیه

هوایی

پرواز به صورت مستقیم به شهرهای استانبول و آنکارا در تمام طول سال و در تابستان و ایام تعطیل به سایر شهرها از جمله آنتالیا، ازمیر و... به صورت چارتر انجام می پذیرد. (طول پرواز از تهران به استانبول و آنتالیا حدود 3 ساعت می باشد.)

زمینی

فاصله 2000 کیلو متری تهران به استانبول را با اتوبوس های شرکتهای سیر و سفر ، همسفر، گیتی پیما و همچنین اتومبیل شخصی از طریق از مرزهای زمینی می توان طی کرد.(با اتوبوس حدود 45 ساعت)

 قطار

از تهران به استانبول با قطار حدود 70 ساعت در راه خواهید بود . برای سفر با قطار می توانید از خطوط راه آهن ترکیه و ایران استفاده کنید.

دریایی

 اگر طالب سفر با کشتی به مقصد ترکیه می باشید،از طریق بنادر جنوبی ایران و به وسیله کشتی از طریق بندر بصره-دریای سرخ و دریای مدیترانه و دریای اژه در سواحل زیبای ترکیه پیاده شوید.

اطلاعات ضروری ترکیه

اختلاف ساعت : استانبول و آنتالیا حدود یک ساعت و نیم از تهران عقب تر می باشند.
واحد پول ترکیه لیر می باشد.
ولتاژ برق 220 ولت است.
اب لوله کشی قابل شرب نمی باشد.
کد تلفن استانبول 212  0090    و آنتالیا 242  0090 می باشد.


غواصی در ترکیه

ترکیه از این نظر نیز دارای آبهای عمیق فراوانی است و منتظر آن است که غواصان , غارهای مختلف در زیر آبهای این کشور را کشف نمایند.

ورزشهای آبی در ترکیه

در ترکیه رودها و رودخانه های خروشان بسیار و طویلی وجود دارد و این کشور منتظر آمدن توریست های علاقه مند به این رشته ورزشی است.

کوهنوردی در ترکیه

در نقاط مختلف ترکیه کوههائی با ارتفاع مختلف قرار دارد و این کشور منتظر علاقه مندان به این رشته ورزشی است.

مناطق ییلاقی

ترکیه اقلیم و جغرافیای مخصوص بخود است و از نظر مناطق ییلاقی نیز بسیار غنی است و از نظر زندگی فرهنگی ییلاقی مکانی بسیار با ارزش است.

ورزشهای زمستانی

ترکیه دارای کوههای بسیاری است که هم در تابستان و هم در زمستان پر از برف می باشد . در این میان در این کوهها تأسیسات زیاد و مناسبی برای ورزش اسکی ایجاد کرده است و از این لحاظ مرکز توریستی برای توریستهای زمستانی است.

آب درمانی

ترکیه دارای آب گرم معدنی و شفا بخش بسیار است که در این مورد از تأسیسات توریستی مناسب برخوردار می باشد.

کشتیرانی

 کشور ترکیه که از سه طرف از جانب دریاها احاطه شده است و دارای زیبایی فوق العاده است برای علاقه مندان آن یک بهشت محسوب می گردد.

شهرها :

تورهای اجرا شده تورهای در حال اجرا
ورود اعضا
آدرس
تهران، میدان فاطمی،ابتدای شهید گمنام،شماره 29،واحد 3
دفتر مرکزی:88984780-021
نمابر:88961829-021
آدرس اینستاگرام
دسترسی سریع
  
آمار

عضویت در خبرنامه
خبرنامه
ماژول :
 
تمامی حقوق محفوظ و متعلق به شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ناخدای سفر می باشد.