آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی

جمهوری آفریقای جنوبی کشوری در جنوب قاره آفریقا و در سواحل دو اقیانوس اطلس و هند. این کشور سه پایتخت متفاوت دارد. قوهٔ مجریه در پرتوریا، پارلمان در کیپ تاون و قوهٔ قضائیه در بلوم فونتین مستقر است. پرجمعیت‌ترین شهر آن نیز ژوهانسبورگ است.

سرزمینی که نام آفریقای جنوبی را بر دوش می کشد فاقد ویژگیهای قاره سیاه است.ظاهر شهرها در آفریقای جنوبی اروپایی است و مردم به سبک اروپاییها لباس می پوشنداما واقعیتی که درعمق به چشم می خورد برخی روابط و نابرابری ها است که بصورت میراثی از گذشته همچنان باقی مانده است.

آفریقای جنوبی سرزمینی است با ثروتی عظیم و سرشار که اغلب از آن به‌عنوان ملت رنگین‌کمان یاد می‌کنند، این اصطلاح را اسقف اعظم دسموند توتو خلق کرد و بعدها رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی نلسون ماندلا از آن به عنوان استعاره‌ای برای توصیف پیشرفت‌های جدید تنوعات فرهنگی نشات گرفته از ایدئولوژی آپارتاید استفاده کرد.

آفریقای جنوبی
آفریقای جنوبی

همسایگان

آفریقای جنوبی با کشورهای نامیبیا، بوتسوانا، زیمباوه، موزامبیک، سوازیلند و لسوتو(کشوری که در سرزمین آفریقای جنوبی محصور شده‌است) هم‌مرز است.

 

جاذبه های گردشگری

 از جمله مراکزی میتوان به عنوان جاذبه گردشگری آفریقای جنوبی به آن اشاره کرد عبارتند از : پارک ملی کروگر ، پارک ملی کوه میز ، سرزمین سنگی در ساحل اقیانوس اطلس ، باغ گیاه شناسی کریستسن بوش ، ساحل تخته سنگ ، پارک ملی ادیو فیل ، شبه جزیره کیپ ، جزیره روبن ،قواسی در قفس ، غذادادن به کوسه های سقید ، ساحل مویزنبرگ ، قلعه گود هوپ ، ساحل کلیفتون ، مالای کوارتر ، اسکله ویکتوریا و آلفردو ، ساحل بولدزو و پنگوئنهایش ، پارک شیرها ، آکواریوم دریایی ، پارک شیرها ، سان سیتی ، معدن توریستس استخراج طلا ، رصدخانه ، کوهستان صاف ، غارهای استوک فونتین ، موزه آپارتاید  و ……

آفریقای جنوبی
آفریقای جنوبی

وضعیت آب‌ و‌ هوا

وضعیت آب و هوا و فصول در آفریقای جنوبی با دیگر کشورها از جمله سرزمین ما ایران متفاوت است، مثلا آغاز بهار در ایران با آغاز فصل پاییز در آفریقای جنوبی همزمان می باشد.فراوانی و کیفیت بالای آب در این سرزمین یکی از ویژگیهای منحصر به فرد آن است. به طوری که آب لوله کشی در سراسر آفریقای جنوبی قابل شرب است، در حالی که در اروپا و آمریکا آب قابل شرب به صورت بسته بندی عرضه می شود. در واقع آفریقا دارای آبی زلال، شفاف و گواراست که گواراتر از هر شربتی است.

هوا در این سرزمین پاک سرشار از اکسیژن است. تنفس در این هوا برای شهروندانی همچون ما که از آلودگی هوا در تهران رنج می بریم، لذت بخش است. دمای هوا در آفریقای جنوبی در گرمترین فصل سال به ۴۵ درجه و در سردترین روزها به ۴- درجه می رسد.خیابانها و گذرگاهها در شهرها تمیز و عاری از هر نوع زباله ای می باشد.

آفریقای جنوبی
آفریقای جنوبی

غذاهای معروف آفریقای جنوبی 

  1.  Bitlong
  2. Waterblommetjie Bredie
  3. Bobotie
  4. Pap
  5. Fish and Chips
  6. Potjiekos
  7. Bunny Chow
آفریقای جنوبی
آفریقای جنوبی

شرایط دریافت ویزا

دانلود فایل ضمیمه

قیمت ویزا: جهت اطلاع از قیمت ویزا و وقت سفارت با همکاران ما تماس حاصل نمائید 02188984780

نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.