کشور برزیل

کشور برزیل

برزیل پنجمین کشور بزرگ جهان است. جمهوری فدراتیو برزیل به عنوان پنجمین کشور پهناور جهان همچنین پرجمعیت ترین و بزرگ ترین کشور آمریکای جنوبی در غرب قاره‌ی آمریکای جنوبی واقع شده است.

نژادهای مختلفی در این کشور به خاطر داشتن مناطق مختلف با اقلیم مختلف ،خط ساحلی با اقیانوس اطلس، وجود جلگه‌ها و فلات‌هایی وسیع، جریان رودهای بزرگ ، شهرها و بناهای تاریخی و آثار معماری و جنگل‌های پهناور و بارانی با حیات وحش متنوع زندگی میکنند.

برزیل
برزیل

همسایگان

برزیل منطقه وسیعی را بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس در بر گرفته و شرقی‌ترین کشور قاره آمریکاست و با کشورهایی مثل اروگوئه، آرژانتین، پاراگوئه، بولیوی، پرو، کلمبیا، ونزوئلا، گویان، و فرانسه هم‌مرز است.

برزیل
برزیل

جاذبه های گردشگری

جنگل‌های استوایی، آمازون، سواحل بکر و دست نخورده و روحیات پر انرژی مردم برزیل هر طرفدار جهانگردی و گشت و گذار را به خود جذب می‌کند. از همه مهم‌تر روحیات و حال و هوای مردم است که شما را به فکر فرار از زندگی بی روح و افسرده شهری می‌اندازد و به سمت خود می‌کشد.

مردم برزیل بیشترین سفر‌ها را در تابستان انجام می‌دهند که این امر هزینه‌های تعطیلات و قیمت‌ها را افزایش می‌دهد ولی همین شلوغ بودن شهر‌های توریستی فستیوال‌های تفریحی زیادی را با خود به همراه می‌آورد و خدمات توریستی را افزایش می‌دهد و به هزینه‌هایش می‌ارزد. زمستان فصل کم توریست و خلوت است.

 1. اورو پِرتو (Ouro Preto)
 2. تئاتر آمازوناس (Teatro Amazonas)  
 3. فرنادو د نورنها (Fernando de Noronha) 
 4. مرکز تاریخی اولیندا (Historic Center Of Olinda) 
 5. سواحل سالوادور (Salvador Beaches) 
 6. پانتانال (Pantanal) 
 7. کارناوال ریو (Rio Carnival)
 8. رودخانه آمازون (Amazon River)
 9. آبشارهای ایگواکو (Iguacu)
 10. مسیح نجات دهنده (Christ the Redeemer)
برزیل
برزیل

وضعیت آب‌ و‌ هوا

تنوع آب‌و‌هوایی زیادی در برزیل وجود دارد تقریباً بخش زیادی از این کشور دارای آب‌و‌هوای گرمسیری است برزیل دارای آب‌و‌هوا ی گرمسیری در مرکز، در ناحیه شمال شرقی ،نیمه خشک، آب و هوای استوایی در شمال و آب و هوای معتدل در جنوب است.

برزیل
برزیل

زبان برزیل

پرتغالی تنها زبان رسمی برزیل است. این زبان زبانی است که تمام جمعیت برزیل به آن سخن می‌گویند و تنها زبانی است که در مدارس، روزنامه‌ها، رادیو، تلویزیون و برای تمامی گروه‌های تجاری و اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر این برزیل تنها کشور پرتغالی‌زبان در قاره ی آمریکاست، که بدین ترتیب زبان پرتغالی یکی از مهم‌ترین بخش‌های هویت ملی برزیل است.

غذاهای معروف برزیل

قهوه‌ی این کشور از محبوبیت و شهرت بسیاری در جهان برخوردار است. اکنون برزیل به یکی از بزرگترین تولید کنندگان و برترین صادرکنندگان قهوه در جهان تبدیل شده است.

غذاهای معروف برزیل:

 1. فیجوآدا (Fejioada)
 2. (Pão de queijo) نان پنیری برزیلی یا پااودوکیشو
 3. موکک آ (Moqueca (Brazilian Fish Stew
 4. خورش ماهی (Pastel de nata)
 5. (Churrasco) استیک گوشت گاو، پیکایا
 6. آکارازجه (Acarajé)
 7. اسنک خیابانی
برزیل
برزیل
برزیل

نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.