جزیره سیشل

جزیره سیشل

جمهوری سیشل کشوری واقع در اقیانوس هند است و پایتخت آن ویکتوریا نام دارد و از مجمع‌الجزایری شامل ۱۱۵ جزیره تشکیل شده‌ است که در حدود ۱۵۰۰ کیلومتری خاور خاک اصلی قاره‌ی آفریقا واقع شده‌اند.

این جزایر در شمال خاوری ماداگاسکار قرار گرفته‌اند. این جزیره یکی از کم جمعیت‌ترین کشور‌های آفریقا محسوب می‌شود. شاخص توسعه‌ی انسانی آن اما در میان بالا‌ترین‌ها در آفریقا است.

جزایر سیشل آب‌ و هوای دریایی استوایی دلپذیری دارند و سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کنند. تنها یک‌ سوم از جزایر سیشل مسکونی هستند و ۹۰ درصد از جمعیت این کشور در جزیره‌ی اصلی یعنی جزیره‌ی «ماهه» زندگی می‌کنند. ویکتوریا، پایتخت این کشور نیز در این جزیره قرار دارد.

این جزایر در اواسط سده‌ی هجدهم مستعمره‌ی فرانسه شد، در ۱۸۱۴ به بریتانیا واگذار شد و در ۱۹۷۶ استقلال یافت.

سیشل
سیشل

همسایگان

از همسایه های سیشل می توان به زنگبار در غرب، جزیره موری تیوس (Mauritius)، جزیره رودریگز (Rodrigues)، جزایر آگالگا (Agaléga) و جزیره رئونیون (Réunion) در جنوب و کشور کومور (Comoros) و کشور مایوت (Mayotte) در جنوب غرب اشاره کرد. 

جزایر اصلی سیشل عبارت است از ماهه (Mahé)، پراسلین (Praslin) و لادیگ (Praslin). 90 درصد جمعیت این کشور در جزیره اصلی آن یعنی ماهه سکنی گزیده است. جزیره ماهه 27 کیلومتر طول و 3 تا 8 کیلومتر عرض دارد. ویکتوریا، پایتخت سیشل نیز در همین جزیره واقع شده است.

سیشل
سیشل

جاذبه های گردشگری سیشل

طبیعت شگفت انگیز و مسحور کننده سیشل آن را به بهشت روی زمین تبدیل کرده است. گردشگران در سیشل می توانند با انزوای کامل و به دور از هر چیز و هر کس، برای مدتی با آسودگی خیال اوقات خوشی را در دل طبیعت تجربه کنند. 

طبق آمار، سیشل یکی از برترین مکان های مورد علاقه گردشگران به شمار می رود و همه ساله گردشگران زیادی از آن دیدن می کنند. طبیعت زیبا و آرام، ساحل سفید، آب های کریستال و شفاف، گیاهان و جانوران جالب و نادر، هتل های زیبا و امکانات تفریحی پرهیجان مانند غواصی، موج سواری و قایق رانی، سیشل را به مکانی بسیار مناسب برای گذراندن تعطیلات و اتحاد با طبیعت تبدیل کرده است. 

با این حال، مقامات محلی قوانین بسیار سختگیرانه ای برای محافظت از محیط زیست سیشل وضع کرده اند. نزدیک به 50 درصد کل مساحت سیشل تحت مقررات حفاظت از منابع طبیعی قرار دارد و این رقم یک رکورد جهانی محسوب می شود. 

سواحل سیشل با آسمان آبی و دریای شفاف، مکانی رویایی و آرام است. شاید به دلیل همین آرامش رویایی است که شاهزاده ویلیام و کیت میدلتون عروس ملکه بریتانیا، ماه عسل خود را به مدت 10 روز در یک ویلای خصوصی در سیشل گذراندند.

سیشل
سیشل

وضعیت آب‌ و‌ هوا سیشل

آب و هوای جزایر سیشل، استوایی و مرطوب و بسیار دلپذیر است. در این منطقه از جهان دمای هوا در سال متفاوت است. در ماه می درجه حرارت به 24 الی 30 درجه سانتی گراد می رسد. 

میزان بارش در در دامنه کوه های ویکتوریا سالانه بین 29 میلی متر تا 36 میلی متر گزارش شده است. در دیگر جزایر سیشل، بارندگی اندکی کمتر است. در سردترین ماه های سال (ژوئیه تا اوت) حداقل دمای هوا معمولاً به 24 درجه سانتی گراد می رسد. 

بادهای جنوب شرقی اغلب از ماه می تا نوامبر می وزد و این زمان، بهترین فصل برای سپری کردن اوقات در سیشل به شمار می رود. بیشترین میزان رطوبت هوا 80 درصد است که در ماه های سال یعنی دسامبر تا آوریل به وجود می آید. 

هر چند مارس و آوریل را گرمترین ماه های سیشل نامیده اند ولی با این حال دمای هوا به ندرت از 31 درجه سانتی گراد فراتر می رود. بخش عمده جزایر سیشل در خارج از کمربند وقوع طوفان قرار دارد و لذا وزش بادهای تند در این کشور جزیره ای نادر است.

زبان سیشل

زبان های کریول (از زیرشاخه های زبان فرانسوی)، انگلیسی و فرانسه، زبان های رایج در سیشل می باشند. همچنین بسیاری از سیشلی ها زبان ایتالیایی و آلمانی را به راحتی صحبت می کنند.

غذاهای معروف سیشل

  1. ماهی کبابی

  2. چیپس برد فروت

  3. خوراک اختاپوس

  4. پوره برد فروت

  5.  چاتنی کوسه

  6. سالاد ماهی دودی

  7. لادوب

سیشل
سیشل

نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.