کشور صربستان

کشور صربستان

صربستان در جنوب شرقی اروپا قرار دارد. پایتخت صربستان شهر بلگراد است. صربستان حدودا ۱۵ قله با ارتفاع بیش از ۲۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا دارد و پنج پارک ملی به نام‌های دیِرآپ (Djerdap)، تارا (Tara)، کوپائونیک (Kopaonik)، سارمانتین (Sar ‎Mountains) و فراسکا گورا (Fruska Gora) با پوشش گیاهی دست‌نخورده و سالم در محدوده مرزهای این کشور دیده می‌شود.

صربستان بر سر یک شاهراه مواصلاتی اصلی و بین‌المللی قرار دارد که مرکز و غرب اروپا را به کشورهای یونان، ترکیه، قاره آسیا، آفریقا و منطقه خاورمیانه پیوند می‌دهد. اهالی صربستان به‌رغم اینکه از قرار گرفتن کشورشان در قلب این مسیر مواصلاتی گریز‌ناپذیر، رنج و خسارات زیادی را متحمل شده‌اند، فوق‌العاده مهمان‌نواز هستند و مسافرانی را که راهی این دیار می‌شوند بسیار تکریم می‌کنند.

کشور صربستان
کشور صربستان

همسایگان

صربستان در منطقه‌ی وسیعی از شبه‌جزیره‌ی بالکان قرار گرفته که توسط دریاهای آب‌ گرم (آدریاتیک، اژه، دریای سیاه) احاطه شده است و از سمت شمال به قاره‌ی اروپا متصل است. بخش شمالی این جمهوری از دشت‌ها، و بخش جنوبی آن از تپه‌ها و کوه‌ها پوشیده شده است.

صربستان از شمال با مجارستان، از شرق با رومانی و بلغارستان، از جنوب با مقدونیه و آلبانی، و از غرب با مونته‌نگرو، بوسنی و هرزه‌گووین و کرواسی هم‌مرز است.

کشور صربستان
کشور صربستان

جاذبه های گردشگری صربستان

بلگراد به عنوان یک مقصد گردشگری در سال‌های پس از جنگ، جایگاه خود را از دست داده بود اما اخیرا، این مقصد به یکی از مقصدهای گردشگری محبوب در دنیا تبدیل شده است.

این شهر با وجود تاریخ پرفرازونشیب و طبیعتی که میزبان رودهای بزرگ و مهمی چون دانوب است، در زمینه‌ی گردشگری حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. در ادامه با تعدادی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری بلگراد آشنا می‌شویم.

  1. کلیسای سنت ساوا | Church of Saint Sava
  2. میکسِر هاوس | Mikser House
  3.  قهرمان کالِمِگدان | The Victor of Kalemegdan
  4. برج‌ های کالمگدان | Kalemegdan Towers
  5. خیابان اِسکادارلیا | Skadarlija Street
  6. محوطه بتن هالا (تالار بتنی) | Beton Hala
  7. آدا سیگانْلیا | Ada Ciganlija
  8.  باشگاه‌های تفریحی بلگراد | Belgrade Clubs
  9. میدان جمهوری | Republic Square
  10. مجلس شورای ملی | National Assembly
کشور صربستان
کشور صربستان

وضعیت آب‌ و‌ هوا صربستان

صربستان در تمام فصول سال مقصد مناسبی برای سفر محسوب می‌شود. ناحیه شمال این کشور از آب‌وهوای اقلیمی برخوردار است و زمستان‌های نسبتا سرد و تابستان‌های گرمی بر این منطقه حاکم است. نواحی تپه‌زار صربستان دارای تابستانی گرم ‌و ‌خشک و زمستانی سرد است و بیشترین بارش برف در نواحی کوهستانی گزارش می‌شود.

ماه‌های دسامبر تا مارس (آذر تا اسفندماه)  فصل اسکی‌بازی در این کشور است. ژانویه سردترین ماه و ژوئن گرم‌ترین ماه سال در صربستان است و بیشترین میزان بارندگی در ماه‌های مه و ژوئن روی می‌دهد.

کشور صربستان
کشور صربستان

زبان صربستان

بیشتر صربستانی‌ها انگلیسی صحبت می‌کنند و به یادگیری آن مشتاقند. بنابراین برای پیدا کردن مسیرها و برقراری رابطه با آنها مشکل ندارید.زبان رسمی صربی.

غذاهای معروف صربستان

به طور کلی، غذاهای سنتی صربستان شامل مقدار زیادی گوشت گریل شده، انواع لوبیا و مقدار زیادی کلم است. حتی اکثر اوقات لوبیا (پاسولی به زبان صربی) یا کلم با گوشت آماده می‌شود، پس چنانچه گیاه‌خوار هستید زیاد دنبال رستوران‌های صربستانی نگردید و سراغ غذاهای بین‌المللی بروید.

اگر اهل خوردن گوشت هستید، غذاهای این کشور بسیار خوشمزه و برای شب‌های مهمانی یا نوشیدن با دوستان‌تان بسیار مناسب هستند. مثل همه‌ی چیزهای خوشمزه، این غذاها چندان برای کم کردن وزن مناسب نیستند.

غذاهای محبوب محلی عبارت است از «سواپکیکی»، رول‌های کوچکی از گوشت ریزشده و مخلوط، که با پیاز و نان گرم نیز خورده می‌شود؛ همچنین، «پلیسکاویکا» و همه‌ی انواع گوشت گریل شده.

کشور صربستان
کشور صربستان
صربستان

نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.