کشور لبنان

کشور لبنان

بیروت شهری بندری است که بر روی دماغه‌ای کوچک و درکنار دریای مدیترانه قرار گرفته و بزرگ‌ترین شهر و پایتخت کشور لبنان است. جمعیت این شهر در سال ۲۰۰۷ میلادی ۲.۱ میلیون نفر بود. شهر بیروت در میانهٔ کرانه مدیترانه‌ای لبنان و بر روی یک شبه جزیره جای گرفته‌است. این شهر کانون فرهنگی منطقه خود است و از دیدگاه رسانه‌ای، تئاتر، فعالیت‌های فرهنگی و زندگی شبانه در جهان عرب نام‌دار است.

بیروت را پاریس خاورمیانه لقب داده اند؛ لقبی که با سفر به آن متوجه می شوید که چندان هم اغراق آمیز نیست؛مجسمه ها ، سنگ فرش های خیابان ، سبک متفاوت زندگی در کـنار یکدیگر و تاریخی که هزاران قصه از آن بیرون آمده، می تواند کمی شباهت را توجیه کـند. به تمام این ها هم جواری آب های مدیترانه را هم اضافه کنید.به هر حال این شهر، پایتخـت لبنان است؛ کشوری که همیشه عروس، بهار و یا بهشت شرق لقب گرفته است.

لبنان
لبنان

همسایگان

این کشور واقع در منطقه خاورمیانه از سمت غربی با دریای مدیترانه حدود 220 مرز ساحلی و از دو جهت شمال و شرق با کشور سوریه و از سمت جنوب با کشور اسرائیل مرز مشترک دارد.

لبنان
لبنان

جاذبه های گردشگری لبنان

بیروت نام آشنایی برا همه گردشگران است در واقع نام یکی از معروف ترین و زیباترین شهرهای لبنان است که از وجود جاذبه های گردشگری فراوان در خود بهره می برد و تور بیروت همواره از محبوب ترین تورهای کشور لبنان بوده است که در حال حاضر فقط گردشگران بخاطر امنیتش به بیروت می روند.

لبنان
لبنان

10 جاذبه گردشگری لبنان:

  1. شهر بیروت در لبنان
  2. بعلبک 
  3. موزه ملی بیروت
  4. طیر (Tyre)
  5. فارایا (Faraya)
  6. غار جیتا (Jeita grotto)
  7. بیبلوس (Byblos)
  8. بیت الدین (Beit ed-Dine)
  9. صیدا لبنان
  10. دیر القمر (Deir el-Qamar)

وضعیت آب‌ و‌ هوا لبنان

بهترین زمان سفر به لبنان با تور لبنان lebanongasht.com بهار و پاییز بهترین زمان سفر به لبنان می باشد ، بهــــار در بیروت از بقیه فصل ها با روزهای طولانی با آفتـــاب ملایـم و گلهای رنگارنگ و شب های خنک با دریایی آرام دوست داشتنی تر است .

تابستان ها میزان رطوبت و گرمای هـوا بالا میرود . زمستان بیشترین میزان سرما و بارندگی را دارد،اما از آخرین باری که در بیروت برف آمده بیشتر از شـــــصت سال می گــذرد. پـــــس خیال تان راحت باشد، در سردترین روزهای سال هم به لباس های خیلی گرم احتیاج نـدارد.

لبنان
لبنان

زبان لبنان

 زبان و خط رسمی لبنان عربی است اما عملا زبان فرانسوی ، زبان رسمی دوم این کشور محسوب می شود.

غذاهای معروف لبنان

بیروت را می توانیکی از خوشمزه ترین شهرهای دنیا نامید؛از لبنیات،میوه و سبزیجات تازه آن که بگذریم،غذاهای اصلی مثل کباب ها و پیش غذاهای لبنانی از خوش طعم ترین غذاهای خواهــد بود که تا به حال خورده اید با این که بیشتر رستوران های فست فود زنجیره ای دنیا زنجــــیره ای دنیا در بیروت هم شعبه دارند،شباهت ذائقه ی لبنانی ها به غذا های ایرانی و همین طور فراوانــی غذای حلال باعث شده کم تر مسافر ایرانی در این شهر سراغ فست فود های زنجیره ای را بگیرد.

پیشنهادمی کنیم بیشترمراقب سلامتی تان باشید،غذاهای لبنانی آنقدرجذاب هستند که درخوردن شان زیاده روی کنید؛بهتر است آب زیاد بنوشید،پیاده روی کنید و میوه و سبزیجات را فراموش نکـنید؛ اگر با اضافه وزن به خانه برگردیدهیچ مشکلی پیش نمی آید،اما بهتراست که خاطره تان ازعروس خاورمیانه را با بیماری خراب نکنید.

لبنان
لبنان

نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.