هند

هند

هند، بخش اعظم جنوب آسیا و شبه قاره هند را به خود اختصاص داده‌ است . جغرافیای هند به طور کلی به سه بخش تقسیم می‌شود: فلات بلند هیمالیا ، جلگه گنگ و شبه جزیره جنوب هند که مناطق مختلف کوهستانی، دره رود خانه‌ای، کویر، دشت و جنگل را در بر می‌گیرد. پائین‌ترین سطح هند ، در اقیانوس هند ، با ارتفاع صفر و بلندتری نقطه این کشور، قله کانچن جونگا ، با ارتفاع ۸۵۶۸ متر در هیمالیا قرار دارد که سومین قله مرتفع جهان است.

هند
هند

همسایگان هند

هند، بخش بزرگ جنوب آسیا و شبه قاره هند را به خود اختصاص داده‌است. این کشور با پاکستان، بنگلادش، نپال، بوتان، چین و برمه هم مرز است. جغرافیای هند به طور کلی به سه بخش تقسیم می‌شود: فلات بلند هیمالیا، جلگه گنگ و شبه جزیره جنوب هند که مناطق مختلف کوهستانی، دره رود خانه‌ای، کویر، دشت و جنگل را در بر می‌گیرد. پائین‌ترین سطح هند، در اقیانوس هند، با ارتفاع صفر و بلندترین نقطه این کشور، قله کانچنجونگا، با ارتفاع ۸۵۶۸ متر در هیمالیا قرار دارد که سومین قله مرتفع جهان است.

هند
هند

جاذبه های گردشگری هند

 1. تاج محل در آگرا
 2. شهر مقدس «واراناسی»
 3. « Harmandir Sahib» معبد طلائی آمریتسار
 4. شهر طلایی: جایزالمر
 5. قلعه سرخ، دهلی نو
 6. دروازه هند، بمبئی
 7. مکا مسجد، حیدر آباد
 8. قلعه «آمر»، جیپور
 9. سواحل گوا
 10. پارک ملی « Periyar» و منطقه محافظت شده حیات وحش، مادوری
 11. قلعه آگرا
 12. غارهای « Ellora »، اورنگ آباد
 13. قلعه « Mehrangarh »، جیپور
 14. کاخ «میسور»
 15. معبد «ماهابودی»، بوده گایا
هند
هند

وضعیت آب‌ و‌ هوا هند

آب و هوای هند دارای تنوع بسیار قابل توجهی است و از کوهستان‌های همیشه پوشیده از برف هیمالیا تا منطقه حاره و گرمسیری میانه و جنوب و کویر خشک غرب این کشور را دربر می‌گیرد.

چهار فصل هند شامل: سرد وخشک از ماه دسامبر تا فوریه، گرم و خشک از ماه مارس تا مه، فصل بارش از ماه ژوئن تا سپتامبر و معتدل در ماههای اکتبر و نوامبر است. به طور میانگین ۱۰۰۰ تا۱۵۰۰ میلمتر باران در سال، تقریباً سراسر هند را دربر می‌گیرد که این مقدار به ۲۵۰۰ میلیمتر در سواحل و ناحیه شمال شرقی هند می‌رسد. میانگین بارندگی سالانه در بنگال غربی به بیش از ۱۱هزار میلیمتر در سال می‌رسد. این کشور دارای آب و هوای بسیار متنوعی میباشد.

هند
هند

زبان هند

طبق آمار رسمی دولت در سال ۲۰۰۱، در سرزمین هندوستان ۲۹ زبان دارای گویشور بالای یک میلیون نفر است و ۱۲۲ زبان دیگر دارای گویشورانی بیش از ده هزار نفر هستند. تعداد گویش‌ها، لهجه‌ها و زبان‌هایی که روزانه در این کشور مکالمه می‌شود بسیار بیشتر است. در حالی که زبان‌های هندی و انگلیسی ارتباطات رسمی و امور دولتی را برعهده دارند، هر ایالت دارای زبان‌های رسمی و ملی ویژه خود است برای نمونه زبان رسمی ایالت دهلی یا ناحیه ملی پایتخت به ترتیب انگلیسی، اردو و هندی است.

در قانون اساسی هند، زبان هندی (از شاخه زبان‌های هند و ایرانی یا هندو اروپایی) زبان رسمی سراسر کشور اعلام شده‌است. افزون برآن در سال ۲۰۰۵ زبان‌هایی که به‌عنوان زبان‌های رسمی در ایالت‌های هند شناخته شده‌اند به ۲۲ زبان رسید که عبارتند از: هندی، اردو، آسامی، اوریا، بنگالی، بودو، پنجابی، تلوگو، تامیلی، دوگری، سانتالی، سانسکریت، سندی، گجراتی، کنکانی، کشمیری، کانادا، مالایالم، میتی، مایتیلی، مراتی و نپالی نیز به رسمیت شناخته شده‌اند.

این زبان‌ها به دو شاخه اصلی دراویدی (۲۲٪) که بیشتر در جنوب هند تکلم می‌شوند و هندو اروپایی(۷۰٪) تقسیم می‌شوند در هند ۴۲۸ زبان وجود دارد که ۴۱۵ زبان زنده هستند و کاربرد دارند و ۱۳ زبان امروزه منسوخ شده‌است.

غذاهای معروف هند

تیکامسالا (tikka masala) غذایی است که از تکه‌های شعله پختهٔ مرغ در سس ادویه دار مسالا تهیه می‌گردد.

روگان جوش (Rogan josh) یکی از مشهورترین خورش‌های هندی و ترکیبی از تمامی ادویه‌هایی است که می‌شناسید .این غذا مخصوص کشوری است که تا اسمی از آن به میان می‌آید ، همه یاد طعم تند غذاهایش می‌افتند.

tandoori chicken حدود هزاران سال هست که از تنور برای پختن نان استفاده می کنند . ولی بعد از جنگ جهانی دوم نوعی شیوه خاصی از آشپزی در هند رایج شد که به آن Tandoori می گویند. در این روش گوشت را در تنور می پزند . اما درجه حرارت بالا در ته تنور باعث می شود که بعد از ۲۰ دقیقه بیرون گوشت بسوزد و داخل آن خام باشد.

بریانی حیدرآبادی (Hyderabadi-Dum-Chicken-Biryani) یک بشقاب برنج باسمتی و گوشت بز است که در انواع شناخته شده آن از گوشت مرغ به جای گوشت بز استفاده می گردد که به بریانی مرغ شهرت دارد.

ماسالادوسا (Masala-Dosa) یه غذایی هندی بوده که شکل ظاهری اون مثل کرپ می باشد ولی طعم ان خیلی شبیه به سمبوسه خودمون است و درست کردنش زحمت زیادی دارد یه چند باری باید بپزید تا بدستتون بیاد ولی ارزش امتحان کردن روداره .

Aloo Tikki در زبان هندی به معنی سیب زمینی است و Aloo Tikki هم یک جور برگر سبزیجات است که در بیشتر ساندویچ فروشیها با توجه به Veg بودن اکثریت مردم هندوستان به عنوان یک ساندویج محبوب به فروش می رسد.

vegetable pokara این غذا یک نوع اسنک هندی هست که در بیشتر جاهای هند درست میشود . می توان در آن انواع بیشتری از سبزیجات را به کار برد .

Navratan Korma یک نوع کاری است که با ماست ، خامه ، مغزها و دانه ها ، رب و سس و یا شیر نارگیل تهیه می گردد .

پلونخود (Corn Pulao) ، یکی از پلوهای خوشمزه و مفید از لحاظ تغذیه ای در هند و پاکستان پلوی نخود فرنگی است که بعضی ها بدون قارچ و بعضی با قارچ یا گوشت می پزند.

Lamb biryani یکی از لذیذترین و شناخته ترین غذای گوشتی هندی بریانی است . یه جورایی شباهت به پلو گوشت داشته که بین ایرانی ها طرفداران زیادی داره.

 

هند
هند

نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.