کشور کامبوج

کشور کامبوج

کشور کامبوج واقع در جنوب شرقی آسیا و در همسایگی کشورهای ویتنام، لائوس و تایلند می باشد. کشوری بسیار زیبا با معابد بسیار، معابدی که از اصلیترین جاهای دیدنی کامبوج به حساب می آیند.شهر پنوم پن پایتخت کامبوج و بزرگترین شهر آن می باشد. از شهرهایی که دیدنی هایش سهمی بزرگ از جاذبه های گردشگری کشور کامبوج دارند.

کامبوج
کامبوج

همسایگان کامبوج

از نظر جغرافیایی کامبوج بخشی از شبه‌جزیره هندوچین به‌شمار می‌آید و با تایلند، لائوس، و ویتنام هم‌مرز است. کامبوج پس از ۱۰۰ سال استعمار فرانسویان در سال ۱۹۵۳ به استقلال رسید. نظام سیاسی کامبوج پادشاهی مشروطهاست و ریاست کنونی دولت آن را هون سن برعهده دارد که با بیش از ۲۵ سال حکومت، طولانی‌ترین حکومت را در جنوب شرق آسیا داشته‌است.

کامبوج
کامبوج

جاذبه های گردشگری کامبوج

  1. کپ کامبوج(Kep)

  2. بانلونگ کامبوج(Banlung)

  3. باتامبانگ کامبوج(Battambang)

  4. کامپوت کامبوج(Kampot)

  5. کراتی کامبوج (Kratie)

  6. سیهانوک ویل کامبوج (Sihanoukville)

  7. سیم ریپ کامبوج (Siem Reap)

  8. پنوم پن کامبوج (Phnom Penh)

  9. آنگکور کامبوج (Angkor)

کامبوج
کامبوج

وضعیت آب‌ و‌ هوا کامبوج

آب و هوای کامبوج استوایی و مرطوب است . فصل بادهای موسمی (از ژوئن تا نوامبر) موجب بارش باران سنگینی در سراسر کشور می شود ، در کوه ها مجموع سالانه‌ی بارش به 5000 میلی متر می رسد .

کامبوج
کامبوج

زبان کامبوج

زبان رسمی کشور کامبوج خمر است که خط ویژه خود را دارد. این زبان یکی از اصلی‌ترین زبان‌های استرا-آسیایی است.

زبان خمر بیشتر در کشورهایی چون کامبوج، ویتنام، تایلند، ایالات متحده، فرانسه و استرالیا صحبت می‌شود و بیش از ۲۰ میلیون نفر به این زبان سخن میگویند که از این تعداد بیش از نیمی از آن‌ها در کامبوج هستند.

غذاهای کامبوج 

غذا در کامبوج بسیار ارزان است. با صرف هزینه‌ای بین ۹۰ سنت تا ۲ دلار می‌توان از فروشندگان خیابانی غذا خرید. چنانچه ترجیح می‌دهید غذای خود را در رستوران صرف کنید این رقم بین ۲/۵ تا ۴/۵ دلار است. قیمت فست‌فود هم در رستوران‌های خوب بین ۷ تا ۹ دلار است

کامبوج
کامبوج
کامبوج

نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.