ماه عسل در سیشل

ماه عسل در سیشل

ماه عسل در سیشل

جزایر سیشل، مجمع‌الجزایری است که در اقیانوس هند و قاره‌ی آفریقا واقع شده است. این جزایر زیبایی بسیاری دارند و سالانه مقصد گردشگری بسیاری از گردشگران از سراسر دنیا هستند. بسیاری از زوج‌های جوان این جزایر را برای ماه عسل خود انتخاب می‌کنند. بلیط هواپیما

جمهوری سیشل کشوری واقع در اقیانوس هند است و پایتخت آن ویکتوریا نام دارد و از مجمع‌الجزایری شامل ۱۱۵ جزیره تشکیل شده‌ است که در حدود ۱۵۰۰ کیلومتری خاور خاک اصلی قاره‌ی آفریقا واقع شده‌اند. این جزایر در شمال شرقی ماداگاسکار قرار گرفته‌اند. این جزیره یکی از کم جمعیت‌ترین کشور‌های آفریقا محسوب می‌شود. شاخص توسعه‌ی انسانی آن اما در میان بالا‌ترین‌ها در آفریقا است.

جزایر سیشل آب‌ و هوای دریایی استوایی دلپذیری دارند و سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کنند. تنها یک‌ سوم از جزایر سیشل مسکونی هستند و ۹۰ درصد از جمعیت این کشور در جزیره‌ی اصلی یعنی جزیره‌ی «ماهه» زندگی می‌کنند. ویکتوریا، پایتخت این کشور نیز در این جزیره قرار دارد. این جزایر در اواسط سده‌ی هجدهم مستعمره‌ی فرانسه شد، در ۱۸۱۴ به بریتانیا واگذار شد و در ۱۹۷۶ استقلال یافت.

ماه عسل در سیشل
ماه عسل در سیشل

لذت دیدن گیاهان و حیوانات بسیار زیبا

ه باغ‌های گیاه‌شناسی جزیره ماهه با عمری بیش از یک قرن بروید. این باغ‌ها مملو از گیاهان، درخت‌ها و گل‌هایی هستند که هرگز آنها را ندیده‌اید. یا اینکه می‌توانید به جزایر آلدابرا(Aldabra) بروید. این مجموعه، شامل چهار جزیره مرجانی به دور یک دریاچه است که مکان زندگی بیش از ۱۵۰۰۰۰ لاک‌پشت غول‌پیکر است.

استفاده از تفریحات آبی

در سیشل تفریحات آبی زیادی برای انتخاب وجود دارند. از بهترین نمونه‌های این تفریحات می‌توان از قایق‌رانی با قایق‌های بادبانی، قایق‌سواری با کایاک(Kayak) و غواصی نام برد. یکی دیگر از کارهای باارزش نیز می‌تواند این باشد که با قایق‌های تفریحی، سفری به سایت غواصی یکی از جزایر مرجانی داشته باشید و با انجام غواصی به دیدن زندگی زیر آب بروید. آنگاه درک می‌کنید چیزی را که در آنجا می بینید، با آنچه که در ساحل دیده‌اید، بسیار متفاوت است.

گشت و گذار در جزایر

هرچند ممکن است وسوسه شوید و استراحت و ترک نکردن اقامت‌گاه‌تان را به هر کار دیگری ترجیح دهید ولی این را بدانید که نرفتن به جزایر دیگر و ندیدن زیبایی‌های آنها شاید جنایتی در حق خودتان باشد. انواع قایق‌ها، بالگردها و هواپیماهای کوچک فراوانی وجود دارند که می‌توانند شما را به گشت‌های مختلف ببرند.

ماه عسل در سیشل
ماه عسل در سیشل

اطلاعات مورد نیاز قبل از سفر به سیشل

زبان: مردم سیشل به زبان انگلیسی یا فرانسوی حرف می زنند
پرواز: به راحتی می‌‌توانید از دوبی یا قطر به این منطقه پرواز کنید
ارز: روپیه سیشل
بهترین زمان برای سفر: برای سفر به این منطقه در واقع زمان Off Season وجود ندارد اما معمولا ماه‌های ژوئن، ژوئیه و اوت آبو هوای سیشل سرد و خشک است بنابراین در این محدوده زمانی تراکم توریست در این ناحیه کمتر است. دوره دوم از نوامبر تا آوریل است که آب‌وهوای منطقه گرم و بارانی می‌شود. درجه حرارت منطقه سیشل در تمام مدت سال بین 23-31 درجه سانتی‌گراد است.
بهترین قیمت برای سفر: در ماه مه و اکتبر قیمت‌های تورها افت شدیدی دارد و می‌توانید تخفیف های خوبی را پیدا کنید.

ماه عسل در سیشل
ماه عسل در سیشل