چین

چین

چین پر جمعیت ترین کشوردنیاست  که بالغ بر 1.3 میلیارد جمعیت دارد. زمان در چین در حدود سه ساعت و نیم از تهران جلوتر است. پایتخت چین پکن و بزرگترین شهر آن  شانگهای میباشد. استپ‌های جنگلی و بیابان‌هایی چون گبی و تکله‌مکان در ناحیهٔ خشک شمالی چین چشم‌انداز طبیعی متنوعی دارد، از نزدیک به مغولستان و سیبری ِ روسیه گرفته تا جنگل‌های زیرگرمسیری در سرزمین‌های مرطوب جنوبی نزدیک به ویتنام، لائوس و برمه.

مناطق غربی کشور ناهموار است و رشته‌کوه‌های هیمالیا و تیان شان مرز طبیعی آن را با هند و آسیای میانه ترسیم می‌کنند. در مقابل، نواحی شرقی این کشور کم‌ارتفاع است و با ساحلی به طول ۱۴.۵۰۰ کیلومترمربع در جنوب شرقی با دریای جنوب چین و در شرق با دریای شرق چین همسایه‌است که در سوی دیگرش تایوان، کره و ژاپن قرار گرفته‌اند.

چین
چین

آب و هوای کشور چین

چین کشوری بسیار بزرگ با تنوع آب و هوایی گوناگون است، پس اگر قصد سفر به این کشور زیبا را دارید این نکته مهم را حتما در نظر داشته باشید. سفر شما کاملا به نوع آب و هوایی که می‌پسندید و مهم تر از آن، محلی که قصد بازدید از آن را دارید بستگی دارد. برای مثال؛ سفر به مسیر طلایی چین (پکن، شیان، شانگهای و گویلین) درست مانند سفر به نیویورک، شیکاگو و سانتافه در کشور آمریکاست. به عبارت دیگر؛ شما با سفر به کشور چین در هر نقطه، آب و هوای مختلفی را تجربه خواهید کرد.

چین
چین

جاذبه های گردشگری چین

 1. افق مرئی پودونگ
 2. غار موگای
 3. بودای غول پیکر لشان
 4. کوه هوانگ
 5. ارتش تراکوتا
 6. بندرگاه ویکتوریا
 7. شهر ممنوعه
 8. کاخ پوتالا
 9. دیوار بزرگ چین 
 10. لشگر سفالین در شی‌آن
 11. رودخانه‌ی لی در گویلین
 12. کوهستان زرد ، یک پارک ملی عالی
 13. پانداهای غول‌پیکر
 14. کاخ پوتالا در لاسا ، سمبل تبت
 15. باند شانگهای – معماری بین‌المللی
 16. بندر ویکتوریا
 17. دریاچه‌ی غربی هانگژو
چین
چین

یکی از مهمترین جاذبه های چین دیوار چین :

متر کسی است در جهان که نام دیوار چین را نشنیده باشد که بین مغولستان و چین به معنی اخص ممتد است. این دیوار بزرگ بیش از دو هزار سال عمر کرده است و بیش از 6000 کیلومتر طول دارد.

بلندی آن قسمت دیوار که در شمال پکن بناشده است 8.5 متر و در نقط دیگر از 4 تا 15 متر است و قطر دیوار 4.5 تا 7.5 متر می باشد و در فواصل برجهايي دارد

تاریخ ساخت دیوار چین به قرن ۹ قبل از میلاد باز می گردد. حکومت وقت چین برای جلوگیری از حملات ملیت های شمالی ، برجهای آتش برای خبر رسانی و یا قلعه‌های مرزی برای حصول اطلاعات دشمن را در ارتباط با دیوار و بر روی آن ایجاد کرد . در دوره حکمرانی سلسله‌های بهار و پاییز و کشورهای جنگجو ،میان دوک ها جنگ بر پا شد و کشورها با استفاده از کوه‌های مرزی به ساخت دیوار پرداختند تا سال ۲۲۱ قبل از میلاد ،امپراتور چین شی خوان پس از به وحدت رساندن چین ، دیوارهای دوک ها را به هم متصل کرد که به صورت دیوار بزرگ در مرزهای شمالی بر روی کوه‌ها در آمد .

او می خواست با این کار از حملات دشمن به مراتع شمالی جلوگیری کنددر این زمان طول دیوار چین به ۵۰۰۰ کیلومتر می رسید. در سلسله خان پس از سلسله چین طول دیوار به ۱۰ هزار کیلومتر رسید. در تاریخ دو هزار و اندی ساله چین، حکمرانان دوران مختلف به ساخت دیوار چین پرداختند . تا اینکه طول دیوار به ۵۰ هزار کیلومتر رسید. این میزان معادل گردش به دور کره زمین است

این دیوار نمادی قابل توجه از فرهنگ مردم چین به شمار میرود. در این دیوار ترکیبی از سمبل های مردمی و اسطوره های چین به چشم میخورد. اما زیباترین و درعین حال غم انگیز ترین افساته ای که دراینباره نقل شده است، درباره فروریختن قسمتی از دیوار به خاطر “منگ چیانگنو” است. وی پس از کشته شدن شوهرش در حین ساخت این دیوار، در غم او بسیار گریست و پس از آن سرگذشت تلخ و غم انگیزی پیدا کرد. این داستان در کتاب ها و ترانه های عامیانه و اپراهای قدیمی نقل شده است و در میان مردم چین، بسیار مشهور است

چین
چین

بهترین زمان برای سفر به کشور چین

کشور چین یکی از ایده‌آل‌ترین گزینه‌ها برای سفر است و در هر فصلی از سال که به آن سفر کنید، از زیبایی‌ها و دیدنی‌های این کشور بی‌نصیب نخواهید ماند. با این حال؛ بهترین زمان برای سفر به کشور چین ماه های آوریل، می، سپتامبر و اکتبر هستند. در این ایام، مطبوع‌ترین آب و هوا و بی نظیر‌ترین مناظر در انتظار شما خواهند بود و البته هزینه سفر شما نیز کمی بالاتر خواهد رفت. از طرفی، سفر در سایر ماه‌های سال نیز از نظر زیبایی و دلپذیر بودن دست کمی از این ایام نداشته و از آنجا که از ازدحام جمعیت نیز خبری نیست، شاید سفری بهتر و راحت‌تر داشته باشد. به علاوه، سفر در سایر ماه‌های سال کمی ارزان‌تر تمام می‌شود.

چین
چین
چین
چین
چین
چین
چین

نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.