آشنایی با عروس خاورمیانه لبنان

آشنایی با عروس خاورمیانه لبنان

آشنایی با عروس خاورمیانه لبنان

قبل از هر سخنی اگر علاقمند سفر به کشور زیبای لبنان هستید، باید بگم که در این شرایط کرونایی مرزهای این کشور به روی ایرانیان و توریست ها باز شده و می تونید به صورت رایگان از مشاوره کارشناسان ناخدای سفر بهرمند بشید .

88984780 – 021

1998006 – 0912

آشنایی با عروس خاورمیانه لبنان

عروس خاورمیانه لغب بیروت ، پایتخت پرهیاهو لبنان است. در بیروت دیدنی های بسیار زیادی از قبیل امکانات فرهنگی و سنگ فرش های زیبا و جاذبه های طبیعی و مناطق سرسبز زیبا و دیدنی وجود دارد.

لبنان
لبنان

اطلاعات ضروری

اختلاف ساعت با تهران: ۱:۳۰-

زبان رسمی: عربی

واحد پول: لیره لبنان (LBP)

واحد پول استفاده شده در این مطلب: دلار آمریکا (USD)

نوع برق شهری: ۲۲۰ ولت/ ۵۰ هرتز (دوشاخه‌های نوع A, B, C, D, G)

نکته: کابل‌های برق نوع A یا  B که در ولتاژ ۱۲۵ ولت مجاز هستند، ممکن است کمی خطر ایمنی ایجاد کنند.

پیش شماره: (۰۱) ۹۶۱+

پلیس: ۱۱۲

آمبولانس: ۱۴۰

آتشنشانی: ۱۷۵

جهت رانندگی: راست

فرودگاه: فرودگاه بین المللی رفیق حریری (BEY)

 

بهترین زمان برای رزرو هتل

در بیروت، هتل‌ها تقریبا در همه‌ی سال قیمت‌های بالایی دارند. اوج افزایش قیمت را در فصل پیک یا اوج (ماه ژوئن تا سپتامبر) و همچنین اعیاد بزرگ مذهبی تجربه خواهید کرد. در بقیه‌ی سال می‌توانید گاهی تخفیف‌های خوبی را بیابید.

لبنان
لبنان

طبیعت بیروت

اگر دیدن شگفتی های طبیعت برای شما جذاب باشد بیروت حداقل دو تا ازمـعروف هـای آن را دارد یکی صخره های«روشه» در غرب شهر که می توان گفت نماد بیروت بحساب می آید.و به آن ها «عشاق» نیزمی گویند.

یکی هم غار «جعیتا»که درهجده کیلومتری شمال شهر واقع شده ، ولی برای رفتن به آن جا علاوه بر تورهای روزانه ای که برگزار می شود امکان کرایه تاکسی و یا اتوبوس هم وجود دارد غار «جعیتا» در میان کوه های زیبا قرار گرفته و دو طبقه است ؛غار بالا و غار پایین که برای رفتن به غار بالا باید سوار تله کابینی شد که از میان جنگلی زیبا می گذرد.

لبنان
لبنان

خوراکی های بیروت

بیروت را می توان یکی از خوشمزه ترین شهرهای دنیا نامید؛از لبنیات،میوه و سبزیجات تازه آن که بگذریم،غذاهای اصلی مثل کباب ها و پیش غذاهای لبنانی از خوش طعم ترین غذاهای خواهد بود که تا به حال خورده اید با این که بیشتر رستوران های فست فود زنجیره ای دنیا زنجیره ای دنیا در بیروت هم شعبه دارند،شباهت ذائقه ی لبنانی ها به غذا های ایرانی و همین طور فراوانی غذای حلال باعث شده کم تر مسافر ایرانی در این شهر سراغ فست فود های زنجیره ای را بگیرد.

پیشنهاد می کنیم بیشتر مراقب سلامتیتان باشید،غذاهای لبنانی آنقدر جذاب هستند که در خوردنشان زیاده روی کنید؛بهتر است آب زیاد بنوشید،پیاده روی کنید و میوه و سبزیجات را فراموش نکنید؛ اگر با اضافه وزن به خانه برگردید هیچ مشکلی پیش نمی آید،اما بهتراست که خاطره تان ازعروس خاورمیانه را با بیماری خراب نکنید.

لبنان
لبنان