ویزا سنگاپور

ویزا توریستی سنگاپور

سنگاپور از جمله کشورهای کوچک دنیا است که در ناحیه جنوب شرقی آسیا قرار دارد و با وجود وسعت اندک، خود یکی از پیشتازان اقتصادی در عرصه جهانی به شمار می‌رود که علت اصلی آن رونق صنعت گردشگری در این کشور است.
ویزای توریستی کشور سنگاپور برای مسافرانی صادر می‌شود که قصد سفر تفریحی به این کشور را دارند. از آن‌جایی که جمهوری سنگاپور در ایران سفارت ندارد، برای گرفتن ویزای توریستی سنگاپور باید به کارگزاری‌های مراجعه کنید که با سفارت این کشور همکاری می‌کنند. ناخدای سفر کارگزار ویزای سنگاپور است.

شرایط دریافت ویزای سنگاپور

یکی از بزرگترین کشورها که در ناحیه جنوب شرقی کره زمین قرار دارد، سنگاپور می‌باشد که این کشور دارایی آب و هوای گرم و خشک می‌باشد و وجود موزه‌های تاریخی و هنری در این کشور باعث جذب گردشگران می‌شود، مردم کشور سنگاپور به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، بنابراین در صورتی که به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشید، ارتباط با مردمان این کشور برای شما راحت خواهد بود. از جاهای دیدنی کشور سنگاپور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد

۱- موزه و کلیسای چانگی

کشور سنگاپور در جنگ جهانی دوم اسیر جنگ شده و به همین دلیل افراد زیادی در این بین کشته شده‌اند، ساخت کلیسای چانگی در این کشور یادگار این جنگ خانمان سوز می‌باشد و بر دیوارهای کلیسا نقاشی‌هایی ترسیم شده است، که توسط یکی از اسرا به تصویر کشیده شده است.

۲- باغ‌های کنار خلیج

 وجود باغ‌هایی در اطراف خلیج سنگاپور، طبیعتی زیبا در این ناحیه ایجاد کرده است، که در این باغ، بناهای مدرنی ساخته شده است که باعث بخشیدن شکل تازه‌ای به آن می‌شود. همه روزه در این باغ رقص نور همراه با موسیقی در زمان خاصی شروع می‌شود و به مدت یک ساعت آتش بازی در آن ادامه خواهد داشت همچنین در این باغ آبشاری به نام کلود فارست دام وجود دارد که یکی از مرتفع‌ترین آبشارهای این کشور می‌باشد.

۳- باغ‌های گیاه شناسی

 باغ‌های گیاه شناسی یکی از جالب ترین دیدنی‌های سنگاپور می‌باشد، که در این باغ علاوه بر گیاهان، جانوران مختلفی نیز زندگی می‌کنند وجود ۶۰ هزار نوع گیاه و جانور در این باغ باعث می‌شود که محققان زیادی به این باغ مراجعه کنند، همچنین در این باغ قسمتی مخصوص خردسالان طراحی شده است، در صورتی که به همراه خود فرزند خردسال داشته باشید می‌توانید آن قسمت از باغ را به آن نشان دهید.
این باغ دارای قدمت ۱۵۶ ساله می‌باشد و وجود پیکره‌های عظیم درختان در آن باعث شده است، که یکی از بهترین جاذبه‌های سنگاپور به حساب آید، برای بازدید از این باغ نیازی به پرداخت هزینه نیست اما یک قسمت از این باغ به گل‌های زیبا و کمیاب اختصاص داده شده است، که برای بازدید از این گل‌ها باید مبلغی پرداخت شود.

شرایط دریافت ویزای سنگاپور

 

۴- اسکله کلارک

در قرن نوزدهم، اسکله کلارک یکی از قطب‌های پررونق تجاری و بازرگانی کشور سنگاپور بوده است، اما امروزه گردشگران زیادی در این مکان به تفریح می‌پردازند، به همین دلیل در اطراف آن رستوران‌ها و مراکز خرید زیادی وجود دارد، علاوه بر این در آب‌های زیبای این اسکله، می‌توان به قایق سواری پرداخت.
برای دریافت ویزای سنگاپور، شهروندان خارجی باید به شرایط و معیارهای خاصی تطبیق دهند. در زیر شرایط عمومی برای دریافت ویزای سنگاپور بررسی می‌شود، اما توجه داشته باشید که قوانین و مقررات ممکن است در هر زمان تغییر کنند و بهتر است از طریق آژانس اطلاعات لازم را کسب نمایید.

۱-  نوع ویزا

ویزای سنگاپور ممکن است برای مقاصد مختلف مانند توریستی، تجاری، تحصیلی و کاری ارائه شود. شما باید نوع ویزای مورد نیاز برای سفر خود را تعیین کنید.

۲- فرم درخواست

شما باید فرم درخواست ویزا را که از سفارت یا کنسولگری سنگاپور در کشور یا از طریق آژانس قابل دریافت است، پر کنید و اطلاعات موردنیاز را ارائه دهید.

۳- اسناد مورد نیاز

 شما باید اسنادی مانند گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار بعد از تاریخ ورود، عکس‌های رنگی، تاییدیه‌های مالی (بانکی)، نامه‌های معرفی و سایر اسناد موردنیاز برای دسته بندی ویزای مورد نظر ارائه دهید.

۴- بررسی امنیتی

 برخی از دسته بندهای ویزا نیازمند بررسی امنیتی هستند که ممکن است شامل بررسی پلیسی و محدودیت‌های دیگر باشد.

۵- بیمه سفر

ممکن است بخواهید بیمه سفر معتبری را به همراه خود داشته باشید تا در صورت بروز مشکلات بهداشتی یا مسائل اضطراری تحت پوشش قرار گیرید.

۶- هزینه

شما باید هزینه مربوط به ویزا را پرداخت کنید. هزینه ویزا بسته به نوع و مدت اقامت ممکن است متفاوت باشد.
لطفاً به آژانس مربوطه مراجعه کنید و اطلاعات دقیق و به روز مربوط به شرایط ویزای سنگاپور را دریافت کنید. آنها می‌توانند شما را راهنمایی کنند و درخواست شما را بررسی کنند.

ویزای الکترونیکی سنگاپور

سنگاپور یک سیستم ویزای الکترونیکی (eVisa) را برای برخی از کشورها ارائه می‌دهد.
با این سیستم، می‌توانید بدون نیاز به حضور شخصی در سفارت یا کنسولگری، ویزای سنگاپور را آنلاین درخواست کنید. البته باید توجه داشته باشید که تمام کشورها مورد پذیرش این سیستم قرار نمی‌گیرند و همچنین برای برخی از دسته بندها نیز ممکن است نیاز به مراجعه حضوری و ارائه اسناد داشته باشید.
برای درخواست ویزای الکترونیکی سنگاپور، معمولاً شما باید به سایت رسمی سازمان امور مهاجرت و گذرنامه سنگاپور مراجعه کنید و فرم درخواست آنلاین را پر کنید.
اطلاعاتی که در این فرم باید وارد کنید ممکن است شامل موارد زیر باشد.

۱- اطلاعات شخصی

 شامل نام، تاریخ تولد، جنسیت، اطلاعات گذرنامه و اطلاعات تماس شما.

۲- اطلاعات سفر

شامل تاریخ ورود و خروج، مدت اقامت مورد نظر و هدف سفر (مانند توریستی یا تجاری).

۳- اطلاعات پاسپورت

شامل شماره پاسپورت، تاریخ صدور و اعتبار پاسپورت.

ویزای الکترونیکی سنگاپور

۴- اطلاعات پشتیبانی مالی

 ممکن است بخواهید اطلاعات مالی مربوط به توانایی تأمین هزینه‌های سفر را ارائه کنید.

۵- اطلاعات پرواز

شامل شماره پرواز و اطلاعات ورود و خروج.

بعد از پر کردن فرم، شما ممکن است بخواهید اسنادی مانند رزومه، بلیط پرواز، رزرو هتل و اطلاعات بیمه مسافرت را آپلود کنید.
پس از ارسال فرم، درخواست شما بررسی خواهد شد و در صورت تأیید، ویزای الکترونیکی به شما صادر می‌شود. در نهایت، شما می‌توانید ویزای الکترونیکی را در قسمت “وضعیت درخواست ویزا” در سایت مشاهده کنید و آن را چاپ کنید.
لطفاً توجه داشته باشید که این توضیحات به عنوان راهنمایی عمومی ارائه شده‌اند و بهتر است اطلاعات دقیق و به روز را از طریق آژانس دریافت کنید، زیرا شرایط و فرایند درخواست ویزای الکترونیکی ممکن است برای هر کشور متفاوت باشد.

ویزای سنگاپور برای ایرانیان

برای ایرانیان، ویزای سنگاپور ممکن است در دسته‌های مختلف مانند توریستی، تجاری، تحصیلی و کاری ارائه شود. در زیر شرایط ویزای سنگاپور برای ایرانیان بررسی می‌شود.

۱- ویزای توریستی

اگر شما می‌خواهید به عنوان توریست به سنگاپور سفر کنید، ممکن است نیاز به ویزای توریستی داشته باشید.
برخی از شرایط معمول برای ویزای توریستی عبارتند از:

   – گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار بعد از تاریخ ورود.

   – تملک بلیط رفت و برگشت.

   – اثبات توانایی مالی برای تأمین هزینه‌های سفر.

   – ارائه رزومه و برنامه سفر.

۲- ویزای تجاری

اگر می‌خواهید به سنگاپور به منظور انجام فعالیت‌های تجاری، نمایندگی تجاری یا حضور در نمایشگاه‌ها بروید، ممکن است باید ویزای تجاری درخواست کنید. برخی از شرایط ممکن برای ویزای تجاری عبارتند از:

   – گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار بعد از تاریخ ورود.

   – نامه معرفی از شرکت یا سازمان مربوطه.

   – اثبات توانایی مالی برای تأمین هزینه‌های سفر و اقامت.

   – اطلاعات مربوط به تجارت و فعالیت‌های تجاری خود.

ویزای سنگاپور برای ایرانیان

۳- ویزای تحصیلی

 اگر می‌خواهید در سنگاپور تحصیل کنید، باید ویزای تحصیلی درخواست کنید. برخی از شرایط ممکن برای ویزای تحصیلی عبارتند از:

   – گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار بعد از تاریخ ورود.

   – نامه پذیرش از موسسه آموزشی معتبر در سنگاپور.

   – اثبات توانایی مالی برای تأمین هزینه‌های تحصیل و اقامت.

۴- ویزای کاری

 اگر برنامه‌ای برای کار کردن در سنگاپور دارید، باید ویزای کاری درخواست کنید. برخی از شرایط معمول برای ویزای کاری عبارتند از

   – گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار بعد از تاریخ ورود.

   – نامه قبول از کارفرما در سنگاپور.

   – اثبات توانایی مالی برای تأمین هزینه‌های زندگی و اقامت در سنگاپور.

می‌توانید به سفارت یا کنسولگری سنگاپور در ایران مراجعه کنید یا به آژانس  مراجعه کنید تا شرایط و مدارک دقیق تر را بررسی کنید و فرم‌های مورد نیاز را پر کنید. در واقع مراجعه به آژانس مسافرتی باعث می‌شود که اطلاعات دقیقی را از طریق کارشناسان آژانس دریافت کنید و فرم درخواست را به دقت پر کنید تا مشکلی در دریافت ویزا نداشته باشید.

چه زمانی باید برای ویزای سنگاپور اقدام کنیم؟

برای ویزای سنگاپور، توصیه می‌شود به موارد زیر توجه کنید

۱- برنامه‌ریزی به موقع

پیشنهاد می‌شود با برنامه‌ریزی به موقع و بهترین زمان ممکن، حداقل 1 تا 3 ماه قبل از تاریخ مورد نظر برای سفر به سنگاپور، درخواست ویزای خود را ارسال کنید. این به شما کمک می‌کند تا به موقع مدارک موردنیاز را تهیه کنید و زمان کافی برای بررسی درخواست شما و دریافت ویزا داشته باشید.

۲- مدت زمان بررسی درخواست

مدت زمان بررسی درخواست و صدور ویزا ممکن است متفاوت باشد و بسته به نوع ویزا و مرجع صدور آن (مثلاً سفارت یا کنسولگری) متغیر است. برخی از ویزاها در عرض چند روز صادر می‌شوند، در حالی که برخی دیگر ممکن است بیشتر زمان ببرد. بنابراین، بهتر است با توجه به زمان لازم برای بررسی، از موقعیت خود استفاده کنید و درخواست را بازهم به موقع ارسال کنید.

چه زمانی باید برای ویزای سنگاپور اقدام کنیم؟

 

۳- فصول مشغولیت

در نظر داشته باشید که در فصول مشغولیت یا تعطیلات، ممکن است حجم درخواست‌ها بیشتر باشد و زمان بررسی و صدور ویزا ممکن است طولانی‌تر شود.
به عنوان مثال، در تعطیلات عید یا فصل تابستان، بیشترین تقاضا برای سفر به سنگاپور وجود دارد. بنابراین، اگر می‌خواهید در این زمان‌ها سفر کنید، توصیه می‌شود بازه زمانی را از قبل بررسی کنید و درخواست خود را با موقعیت ارسال کنید.
در نهایت، بهترین راهنما برای زمانبندی درست برای ویزای سنگاپور، اطلاعات مربوط به شرایط و مراحل درخواست ویزا است که می‌توانید آن را از طریق آژانس  دریافت کنید.

آیا برای رفتن به سنگاپور باید ویزا بگیریم؟

برای سفر به سنگاپور، ویزا می‌تواند برای شهروندان بعضی کشورها الزامی باشد، در حالی که برای شهروندان بعضی کشورها می‌تواند معافیت ویزا وجود داشته باشد.
برای عزیمت به کشور سنگاپور همه کسانی که تابعیت و اقامت این کشور را ندارند، باید ویزا دریافت نمایند اما با توجه به اینکه سالانه گردشگران زیادی به این کشور سفر می‌کنند، دریافت ویزای سنگاپور برای اتباع خارجی و ایجاد شرایط آسان سفر دریافت ویزا راحت شده است.

آیا برای رفتن به سنگاپور باید ویزا بگیریم؟

با اینکه برای اتباع بعضی کشورها دریافت ویزا لازم نیست اما کشور ایران برای سفر به سنگاپور نیاز به ویزا دارد اما به دلیل نبود سفارت دولت سنگاپور در ایران، برای دریافت ویزا باید  به آژانس ناخدا سفر  مراجعه شود.
یکی از زیباترین کشورهای جهان کشور سنگاپور می‌باشد که دارای بازارهای محلی، جاذبه‌های طبیعی و تاریخی فراوان می‌باشد، به همین دلیل مقصد بسیاری از گردشگران کشور سنگاپور می‌باشد، با اینکه ایرانیان برای سفر به کشور سنگاپور نیاز به ویزا دارند، اما می‌توانند این ویزا را به صورت الکترونیکی درخواست داده و در کمترین زمان ممکن ویزا برای آنها صادر خواهد شد، که مدت اعتبار ویزا با توجه به هدف  از سفر به کشور، سنگاپور متفاوت می‌باشد.

تفاوت ویزای مولتی و تک سفره سنگاپور

تفاوت اصلی بین ویزای مولتی و تک سفره سنگاپور در تعداد ورودهای مجاز به سنگاپور است.

۱- ویزای تک سفره (Single Entry Visa)

ویزای تک سفره به شما اجازه ورود به سنگاپور فقط یک بار را می‌دهد. پس از ورود به سنگاپور و استفاده از این ویزا، در صورت خروج، ویزای شما منقضی می‌شود و برای ورود دوباره به سنگاپور باید درخواست ویزای جدیدی بدهید.

۲- ویزای مولتی‌پل اینتری (Multiple Entry Visa)

ویزای مولتی‌پل اینتری به شما اجازه ورود به سنگاپور بیش از یک بار را می‌دهد. شما می‌توانید در طول مدت اعتبار ویزا، چندین بار وارد و خروج از سنگاپور کنید.
این ویزا مناسب برای افرادی است که نیاز دارند به طور مکرر به سنگاپور سفر کنند، برای مقاصد تجاری، تحصیلی، کاری و غیره.
مدت اعتبار ویزای تک سفره و مولتی‌پل اینتری بسته به شرایط و مرجع صدور ویزا ممکن است متفاوت باشد. معمولاً ویزای تک سفره برای مدت زمان کوتاهتری صادر می‌شود، مانند 30 روزه، در حالی که ویزای مولتی‌پل اینتری ممکن است برای مدت چند ماه یا حتی سال‌ها باشد.
مهم است که درخواست ویزا را با توجه به نیازهای سفر خود انتخاب کنید.

تفاوت ویزای مولتی و تک سفره سنگاپور

اگر فقط برنامه‌ریزی برای یک سفر به سنگاپور دارید، ویزای تک سفره مناسب است. اما اگر نیاز به ورود مکرر به سنگاپور دارید، می‌توانید ویزای مولتی‌پل اینتری را درخواست کنید.
به هر حال، لازم است که شرایط دقیق و مدت اعتبار هر نوع ویزا را از طریق آژانس مسافرتی یا از وبسایت رسمی آنها بررسی کنید، تا تصمیم به درستی بگیرید و از اطلاعات به روز و رسمی بهره‌مند شوید.

انواع ویزا سنگاپور

ویزای توریستی سنگاپور تا یک ماه بعد از صدور معتبر است. از زمانی که وارد خاک این کشور شوید، می‌توانید تا چهارده روز در سنگاپور بمانید.
ویزای توریستی سنگاپور یک بار ورود است. حتی اگر پیش از تمام شدن چهارده روز از این کشور خارج شوید، باید دوباره درخواست ویزای توریستی بدهید.


مدارک ویزای توریستی سنگاپور

ویزا سنگاپور
ویزا سنگاپور

دانلود فایل مدارک ویزا سنگاپور


نکته‌ها

-ویزا توریستی سنگاپور از تاریخ صدور دارای 2 ماه اعتبار است و شما پس از ورود به سنگاپور 30 روز می توانید در این کشور بمانید .

-ویزا کشور سنگاپور به 2 صورت عادی و فوری قابل دریافت است .

-دریافت ویزای عادی سنگاپور حداقل 15 روز و دریافت ویزای فوری سنگاپور 7 روز کاری می باشد .

زمان لازم برای صدور ویزا

زمان لازم برای تحویل گرفتن ویزا در ایران و رسیدن به ایران ۱۰ روز کاری می باشد.

هزینه صدور ویزا

مرحله بعدی در گرفتن ویزای توریستی سنگاپور پرداخت هزینه‌ی آن است. قیمت ویزا بسته به نرخ روزانه ارز، متفاوت است. در حال حاضر قیمت ویزای چهارده روزه‌ی توریستی سنگاپور ۱۰۵ تا ۱۱۰ دلار هزینه دارد.

سفارت سنگاپور

سنگاپور در ایران سفارتخانه ندارد و درخواست ویزای سنگاپور از طریق سفارتخانه‌های سنگاپور در دیگر کشورها و همچنین آژانس‌های مسافرتی که با آژانس‌هایی در کشور سنگاپور مرتبط هستند و یا در مرزهای ورودی قابل انجام است.

کلام اخر

همانگونه که مشاهده کردید، کشور سنگاپور یکی از زیباترین کشورهای جهان می‌باشد که سالانه گردشگران زیادی از کشورهای مختلف به این کشور سفر می‌کنند.
اما چنانچه قصد دارید به این سفر به عنوان تفریح و گردش سفر کنید، نیاز به دریافت ویزای توریستی دارید که به دلیل عدم وجود سفارت سنگاپور در ایران لازم است که به این آژانس مراجعه کرده و با دریافت اطلاعات دقیق از طریق کارشناسان، فرم درخواست را پر نمایید.
با اینکه احتمال ریجکت شدن درخواست ویزای سنگاپور بسیار کم می باشد، اما احتمال آن نیز وجود دارد، بنابراین باید اطلاعات شما به صورت کامل ارائه داده شود، علاوه بر آژانس می‌توان به سفارت‌های کشور همسایه در ایران نیز مراجعه کرد، اما بهترین راه مراجعه به آژانس می‌باشد.
علاوه بر ویزای توریستی ویزاهای دیگری نیز وجود دارد، که با توجه به هدف از سفر شما باید ویزای مورد نظر انتخاب شود، مدت اقامت هر ویزا با ویزای دیگر متفاوت است.