جمهوری آذربایجان

جمهوری آذربایجان

جمهوری آذربایجان
جمهوری آذربایجان

آذربایجان، کشوری اسلامی در جمهوری سابق شوروی است که در کنار دریای خزر واقع شده.  این کشور منبع غنی نفت است. در طول تاریخ کشور آذربایجان یکی از بهترین مسیرها برای عبور از شرق به غرب بوده است. این کشور جزوی از امپراطوری های مختلف همچون روسیه، ترکیه و ایران بوده و در سال ۱۹۹۱ میلادی پس از فروپاشی شوروی، به یک جمهوری مستقل تبدیل شده است.

این کشور سرسبز جذابیت های بسیاری دارد و بیشترین جاذبه های آن در پایتخت آن یعنی باکو جمع شده اند.
با ناخدای سفر در ادامه همراه باشدی تا بیشتر از این کشور بدانید.

باکو

جمهوری آذربایجان
جمهوری آذربایجان

باکو پایتخت کشور آذربایجان است و در کنار دریای خزر قرار دارد و ترکیبی جالب از سنت و مدرنیته است. در این شهر هم می‌توانید از بافت قدیم شهر باکو که ایچری شهر (Icheri Seher) یا ارگ باکو نامیده می‌شود دیدن فرمائید و هم به دیدن آسمان‌خراش‌ها و برج‌های مدرن بروید که با ال‌سی‌دی‌های بزرگ، جلوه‌ی مدرنی به شهر قدیمی باکو بخشیده است.

وضعیت آب‌ و‌ هوا

جمهوری آذربایجان
جمهوری آذربایجان

آب و هوای آذربایجان تحت تاثیر اقلیم قاره‌ای است. این کشور تابستان‌های گرم و زمستان‌های خیلی سردی دارد. از نظر اقلیم و آب و هوا می‌توان آذربایجان را به سه بخش تقسیم کرد: یکی منطقه‌ی شمالی که کوهستانی است، یکی بخش‌های جنوبی و دیگری سواحل دریای خزر.

میانگین دمای هوا در ماه‌های تابستانی بین ۲۰ تا ۳۰ درجه‌ی سانتیگراد است. تابستان‌های آذربایجان گرم و آفتابی هستند.در ماه‌های زمستانی از دسامبر تا مارس، هوا کاملا سرد می‌شود. میانگین دمای روزانه به زیر صفر می‌رسد و بارش اندک برف هم دیده می‌شود. مناطق کوهستانی آذربایجان، شرایط آب‌ و هوایی نامطلوب و بسیار سردی دارند.

 

جاذبه های گردشگری جمهوری آذربایجان :

بش بارماک داغی (beshbarmaq dag)
ایچری شهر (içeri seher)
لاهیج (lahic)
قلعه دختر (maiden’s tower)
قوباستان (qobustan)
شکی (sheki)
ارگ قدیمی باکو (walled city of baku )
خینالیق (khinalug)
یانار داغ (yanar dag)

جمهوری آذربایجان
جمهوری آذربایجان

جاذبه های گردشگری باکو :

برج مایدن
قصر شیروان شاه
موزه فرش
موزه هنر دولتی
مسجد امام حسین
کلیسای ارامنه
خیابان شهیدان
مراکز خرید
موزه ادبیات نظامی گنجوی

بهترین زمان برای سفر به آذربایجان

بهترین زمان برای سفر به آذربایجان، از آوریل تا ژوئن و از سپتامبر تا اکتبر است. در این مدت از دمای هوای ۴۰ درجه‌ی تابستان و دمای زیر صفر در زمستان خبری نیست. ضمنا با سفر در ایام نوروز، می‌توانید لذت حضور در فستیوال‌ها و جشن‌های محلی را هم تجربه کنید.

در طول سفر مسافران در شهرهای زیبای باکو اقامت دارند . بهترین هتل های چهار و پنج ستاره برای اقامت مسافران در تورهای انفرادی و گروهی در نظر گرفته شده است.
خدمات ویژه مسافران  : بلیط رفت و برگشت +ویزا+اقامت با خدمات هتل+راهنما+ترانسفر+1 گشت تمام روز با ورودیه ها و ترانسفر با یک وعده ناهار

برای مشاوره تور آذربایجان و سفری خاطره انگیز به باکو با ناخدای سفر تماس بگیرید .

جمهوری آذربایجان

نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.