تایلند

تایلند

کشور تایلند در قلب جنوب شرقی آسیا بین کشورهای هند و چین و در شمال خلیج تایلند و شرق دریای آندامان واقع شده است.

تایلند از جنوب با مالزی، با میانمار در شمال غرب، با لائوس در شمال شرق و با کامبوج در جنوب شرق هم مرز است.

تایلند تنها راه ارتباط زمینی دو کشور مالزی و سنگاپور با سایر کشورهای آسیایی می باشد. از این رو تورهای ترکیبی تایلند ، مالزی و سنگاپور نه تنها خسته کننده نیست ، بلکه بسیار مفرح و خاطره انگیز است.

گردشگران می توانند با انتخاب شهرها و کشورهای مورد نظر خود ،برگزاری و اجرای تور خود را به ناخدای سفر بسپارند.

تایلند با ناخدای سفر
تایلند

تایلند دارای ۵۱۴۰۰۰ کیلومتر مربع مساحت می‌باشد که ۴٪ آن را آب تشکیل داده‌ است.

تا سال ۱۹۳۹ نام رسمی این کشور سیام بود که از ۱۹۴۵ تا ۱۹۴۹ سیام خوانده می‌شد تا زمانیکه با اعلام رسمی دولت وقت، به تایلند تغییر نام پیدا کرد.

واژه تای که به معنی آزادی است به  نام قوم تای، که اکثریت مردم کشور را تشکیل می‌دهند هم اختصاص یافته است.

تایلند 76 ایالت دارد و بانکوک پایتخت آن است و در مرکز تایلند و در کنار رودخانه چائوپرایا واقع شده است. تایلند 65.068.149 نفر جمعیت دارد که ملیت و زبان آنها تایلندی و Thai می باشد. از این تعداد، بیش از 10 میلیون نفر در پایتخت تایلند بانکوک زندگی می کنند. حدود 75 درصد از جمعیت این کشور تایلندی، و 25 درصد باقیمانده مهاجر هستند، بزرگترین گروه غیر تایلندی ها متشکل از چینی ها می باشد که اکثرا در محله چینی های China Town بانکوک زندگی می کنند.

فرهنگ مردم تایلند

نماد ملی کشور تایلند و خاندان سلطنتی، به شکل پرنده بزرگ افسانه ای در آیین بودایی می باشد که گارودا Garuda نامیده می شود.

فرهنگ تایلند با نام سرزمین لبخند شناخته شده است، زیرا مردم تقریبا همیشه و در هر موقعیتی لبخند بر لب دارند.

در این کشور معمولا با چسباندن دو کف دست به یکدیگر در مقابل سینه، به یکدیگر سلام می دهند، این حرکت وای Wai نامیده می شود.

تایلندی ها، انسان هایی صبور و اهل مدارا هستند و از رفتارهای تند و توهین آمیز دوری می کنند.

تایلندی ها، سر را مقدس ترین و پا را پست ترین بخش بدن می دانند. از این رو دست زدن به سر افراد یا اشاره با چیزی، در کشور تابلند بسیار بد شمرده می شود.

تابوهای مردم این کشور بیشتر در زمینه مذهب و سلطنت می باشد، از این رو گردشگران نباید حرکت یا کلام اهانت آمیزی به خاندان سلطنتی یا مذاهب داشته باشند. در هنگام بازدید از معابد یا کاخ پاشاهی باید لباس مناسب و نسبتا پوشیده ای به تن داشته باشند و پیش از ورود، کفش ها را از پا در آورند.

در این کشور، رنگ های مختلف نشانگر روزهای هفته است: رنگ زرد، رنگ روز دوشنبه می باشد و از آنجاکه پادشاه قبلی در روز دوشنبه متولد شده، رنگ زرد رنگ سلنتی است و پرچم هایی به رنگ زرد در سراسر کشور، نشانگر حمایت گسترده تایلندی ها از پادشاهی است. پس از شصتمین سالگرد سلطنت پادشاه تایلند که در سال 2006 در این کشور جشن گرفتند، اکثر مردم در روز دوشنبه لباس زرد بر تن می کنند تا وفاداری و احترام خود را نسبت به پادشاه نشان دهند.

حیوانات جایگاه بالایی نزد مردم تایلند دارند و درمیان حیوانات رابطه ای نزدیک با فیل ها دارند. فیل ها در نمادین بودن برای پادشاهی، مذهب و ملت اهمیت فراوانی دارند، زیرا در تاریخ، اسطوره و افسانه های مردم تایلند، این حیوانات همواره نقشی پررنگی داشته اند.

ریشه فرهنگ تایلند برگرفته از فرهنگ هند است و به دوران طلایی آن یعنی زمان پادشاهی آیوتایا باز می گردد که آثار تاریخی بی نظیر و هم چنین رقص و نمایش تایلندی از آن دوران به جا مانده است.

مذهب

مذهب اصلی این کشور، بودایی Buddhism است و اکثر مردم این کشور پیرو مکتب تراودا Theravada هستند.

مسلمانان دومین گروه مذهبی بزرگ پس از بوداییان در تایلند هستند که عمدتا در چهار ایالت جنوبی کشور سکونت دارند.

مسیحیان در تایلند که اغلب کاتولیک می باشند، کمتر از یک درصد جمعیت تایلند را تشکیل داده اند.

در کشور تایلند، ۹۴.۶ درصد مردم بودایی، ۴.۶ درصد مسلمان، ۰.۷ درصد مسیحی و ۰.۱ درصد پیرو باقی ادیان مانند آیین سیک و هندو می باشند.

آب و هوا

با وجود اینکه هر زمانی برای سفر به تایلند مناسب است، اما بهترین فصل از نظر مناسب بودن شرابط آب و هوایی و کم بودن گرما و باران، بین ماه های نوامبر تا فوریه و در فصل سرماست. دمای هوا در این فصل کمتر از 20 درجه است و هوا کمترین رطوبت را دارد. پس از این فصل گرما آغاز می شود که آوریل گرمترین ماه آن است و به همین دلیل جشن آب در اواسط این ماه برگزار می گردد.

تایلند دارای آب و هوای گرمسیری و شامل سه فصل مشخص است: فصل گرم، از فوریه تا می، با میانگین دمای 34 درجه سانتیگرادمی باشد. فصل بارانی، از ژوئن تا اکتبر با میانگین دمای 29 درجه سانتیگراد است و فصل سرد، از نوامبر تا فوریه، با میانگین دما زیر 20 درجه سانتیگراد است.

غذاها

غذاها در تایلند وعده مشخصی ندارد و معمولا به صورت بخارپز شده یا تفت داده شده سرو می شود. اغلب موادی که در آشپزی تایلندی بسیار رایج هستند عبارتند از: سیر، فلفل قرمز، برگ لیمو، شر نارگیل، تمرهندی، زنجبیل، فلفل سیاه، ریحان، زردچوبه، زیره سبز، آب لیمو و سس ماهی.

غذای اصلی تایلند، برنج به ویژه برنج سفید می باشد که تقریبا در همه وعده های غذایی مردم تایلند استفاده می گردد. پس از آن، رشته، کاری، و همچنین ماهی و میگو است که در غذاهای این کشور به وفور یافت می شوند که علت اصلی آن وجود خلیج تایلند و همچنین رودخانه های بسیار در این کشور است.

در تایلند غذا بصورت یکباره و باهم سرو می شود. غذای مناسب تایلندی شامل سوپ، خوارک کری با ادویه یا سالادی ادویه دار، سس همراه با ماهی و سبزیجات است. اگر سوپ ادویه دار باشد، غذایی بدون ادویه را جایگزین کاری می کنند زیرا باید هارمونی طعم و ترکیب در هر غذا و هم چنین در میان تمام غذاها با هم تناسب داشته باشد. در کنار این غذاهای اصلی معمولا سالادی تند و چندین نوع سس مختلف برای انواع این غذاها و همچنین دسری شیرین و یا میوه های تازه وجود دارند.

مسافت و اختلاف زمانی تایلند

فاصله تهران تا بانکوک ۳۳۸۷ مایل با یکدیگر فاصله دارند که معادل ۵۴۵۰ کیلومتر می باشد.

پرواز از تهران تا بانکوک حدود ۵/۶ ساعت به طول می انجامد.

اختلاف زمانی تهران – بانکوک ( ایران و تایلند )

ساعت بانکوک پایتخت تایلند ۲:۳۰ از تهران جلوتر است. یعنی وقتی در تهران ساعت 8 صبح باشد در بانکوک ساعت 10:30 صبح است.

جشن ها و فستیوال های تایلند

کشور تایلند در طول سال، شاهد چندین جشن زیبا به مناسبت های مختلف می باشد که بعضی از این جشن ها جزو تعطیلات رسمی کشور می باشند. مردم تایلند از آنجا که علاقه ی زیادی به جشن و شادی دارند، از هر فرصتی، برای برگزاری جشن های ملی خود نهایت استفاده را می برند به طوری که سال نو در تایلند سه بار جشن گرفته می شود: سال نو میلادی (کریسمس) در ژانویه، سال نو چینی در فوریه و سال نو تایلندی در آوریل. اغلب جشن های ملی در فصل خنک سال که بین ماه های نوامبر تا فوریه است، برگزار می گردد.

تعطیلات رسمی در تایلند، هر سال در تقویم قمری همان سال اعلام می شود و به این دلیل با اندکی تغییر همراه است:

اول ژانویه: روز آغاز سال نو در تایلند است.

۶ آوریل: روز یادبود پادشاه رامای اول میباشد.

۱۵-۱۳ آوریل:‌ جشن سال نو تایلندی (جشن آب) است.

ماه می: مراسم سلطنتی کاشت، آغاز رسمی فصل کاشت در تایلند است.

اول می: روز جهانی کارگر در تایلند می باشد.

پنجم می: روز تاجگذاری است.

اول جولای: روز نیمه ی سال است.

۱۲ آگوست: روز تولد ملکه، روز مادر می باشد.

۲۳ اکتبر: روز بزرگداشت چولالونگ کرن، پادشاه محبوب تایلند است.

۵ دسامبر: روز تولد پادشاه، روز ملی، روز پدر می باشد.

۱۰ دسامبر: روز قانونگذاری (تبدیل حکوت تایلند به سلطنت مشروطه) است.

۳۱ دسامبر: شب سال نو است.

جشن ها و فستیوال هایی که سالانه در تایلند برگزار می شوند بسیار زیاد هستند.  جشن های ملی  تایلند شامل ( سانگ کرن Songkran و لوی کراتونگ Loy Krathong )، می باشد .

و جشن روز چولالونگ کرن (Chulalongkorn) (تعطیل رسمی) است.

23 اکتبر روز تعطیل ملی در تایلند است که به منظور بزرگداشت “چولالونگ کرن” پادشاه محبوب تایلند در تقویم این کشور به ثبت رسیده است. او یکی از محترم ترین پادشاهان تاریخ تایلند بوده که به “رامای پنجم” نیز شناخته می شود. وی در تاریخ 23 اکتبر 1910 در سن 57 سالگی درگذشت و 42 سال از عمر خویش را بر تخت سلطنت تایلند، جاییکه در آن زمان به سیام (Siam) مشهور بود، تکیه زد.

چولالونگ کرن پادشاهی محبوب بود و عزتی که یک پادشاه میتواند در میان مردمانش کسب کند از راه یک شب و دو شب قابل کسب نمی باشد، اطمینانی که در دل مردم تایلند ریشه دوانده بود طی چندین دهه و آرام آرام به وجود آمده بود. او با لباس مبدل در میان مردم که از گوشت و خون خودش بود، قدم می زد تا متوجه شود در آن طرف دیوارهای کاخش چه می گذرد. محبوبیت این شاه دوست داشتنی باعث شد تا به او لقب “پادشاه بزرگ محبوب”  بدهند، که نه تنها در خاک تایلند این لقب به او داده شده بود بلکه در دیگر کشورهای دنیا نیز نامش زبان زد عام و خاص شده بود. وی اولین پادشاه از سرزمین تایلند است که به اروپا سفر کرد، حتی یکی از خیابان های سوئد در پی سفر او و به جهت تکریم شخصیتش، به نام او نامگذاری شده است.

امروزه تاثیر کارهای این پادشاه به گونه ای خود را نشان می دهد که در هر خانه ای می توان یادگاری از قبیل عکس و یا حتی مجسمه او  را یافت. همچنین 23 اکتبر هر سال بهانه ای دیگر برای زنده کردن خطرات چندین ساله از سلطنت وی است.

سایر جشن های تایلند:

 • فستیوال مسابقه بوفالوها در چُنبوری

 • فستیوال گردهمایی فیل ها

 • فستیوال بالون آروزها

 • دانستی های مفید برای سفر به تایلند

قبل از سفر به تایلند، حداقل یک بار به این موارد توجه کنید…

یک گوشی موبایل به همراه خود ببرید و به محض ورود به کشور تایلند یک سیم کارت تایلندی تهیه نمایید، این سیم کارت ها ارزان قیمت هستند (در حدود 50 بات) و مقداری اعتبار در آنها وجود دارد. هرچند که خریدن گوشی موبایل نیز هزینه بالایی ندارد.

.

بخاطر وجود گردشگران زیاد در تایلند حتما قبل از سفر هتل خود را رزرو نمایید، شما می توانید هتل های سه ستاره، چهار ستاره و پنج ستاره را به قیمتی ارزان از گارگزار مستقیم تایلند ( ناخدای سفر ) خریداری نمایید و با واچر معتبر سفر نمایید.

جشن آب

در تایلند، جشن سال نو در ۱۳ آوریل هر سال برگزار می گردد و سه روز به طول می انجامد تا ۱۵ آوریل که نخستین روز سال جدید است.

با شروع فصل باران، در این روز جشن آب برگزار می شود که به باور مردم تایلند، این آب بداقبالی را از آن ها شسته و دور می گرداند. این سنت در جامعه تایلندی از اهمیت بالایی برخورداراست و برای مردم تایلند باارزش می باشد. در روز جشن اعضای خانواده دور هم جمع می گردند تا با ریختن آب خوشبو برروی دست های بزرگترها احترام خود را به آنها نشان دهند و در مقابل از دعای آن ها برای خوش بختی و سعادت برخوردار گردند.

این جشن در بعد از ظهر این روز پس از ادای احترام به بودا و شستن آن برگزار میشود که همه مردم از پیر و جوان به یکدیگر آب می پاشند. معروف ترین جشن آب، در ایالت چیانگ مای در شمال تایلند برگزار می گردد که مردم زیادی در این روز از مناطق مختلف کشور برای شرکت در این جشن به چیانگ مای آمده تا در این جشن بزرگ شرکت کنند.

جشن ماه کامل

جشن ماه کامل یکی از زیباترین و محبوب ترین جشن های تایلند است که لوی کراتونگ نام دارد. این جشن هر ساله در روز ماه کامل از دوازدهمین ماه تقویم قمری تایلند برگزار می گردد که معمولاً متناسب با روزی از ماه نوامبر در تقویم میلادی می باشد. کلمه لوی به معنای شناور کردن و کراتونگ به معنای کلکی به شکل نیلوفر آبی است که از برگ موز ساخته شده است.

در شامگاه این روز اکثر مردم به کانال یا رودخانه نزدیک محل سکونت خود می روند تا برای ادای احترام و تشکر از الهه آب ها، کلک های خود را که بر روی آن شمع و عود روشن کرده اند، در رود رها کرده و تمام کینه ها، خشم و پلیدی ها را از خود دور نمایند. مردم همچنین ناخن و موی خود را کوتاه می کنند و آن را همراه با کلک خود رها می گردانند تا ناپاکی ها را از وجود خود پاک نمایند، آن ها معتقدند که این کار برای آن ها خوش شانسی می آورد و گناه و بدی را از آنها دور می گرداند.

کلک ها از پوست و برگ درخت موز ساخته شده اند و با یک گل، یک شمع و ۳ عدد عود و سکه تزیین شده اند که  پیش از رها کردن آن در آب، آنها را روشن می گردانند. مردم تایلند معمولا هنگام رها کردن کلک خود در آب آرزویی می کنند و بسیاری بر این باورند که اگر شمع آن ها تا زمانی که از نگاه آنها دور نشده، روشن بماند، آرزوی آن ها برآورده خواهد شد.

در ایالت چیانگ مای یک روز قبل از لوی کراتونگ، این روز را جشن می گیرند و فانوس های خود را که به شکل بالون است را در شامگاه همین روز رها می کنند تا بد اقبالی از آنها دور گردد و نور فانوس راه درست را در زندگی به آنها نشان دهد.

اقتصاد تایلند

در کشور تایلند واحد پولی بات (Baht) می باشد که هر بات به صد ستنگ (Satang) تقسیم می گردد. اسکناس های تایلند از ده تا هزار بات متغیر است و بر روی تمامی اسکناس ها تصویری از پادشاه کنونی تایلند به همراه نمادهای دیگری همچون مهر سلطنتی تایلند وجود دارد.

از جمله سکه های رایج در این کشور شامل ۲۵ و ۵۰ ستنگ، یک، پنج و ده باتی می باشند که اسکناس های رایج آن شامل ۱۰۰۰ بات (خاکستری)، ۵۰۰ بات (بنفش)، ۱۰۰ بات (قرمز)، ۵۰ بات (آبی)، ۲۰ بات (سبز) و ۱۰ بات (قهوه ای) می باشند. کد اختصاری بات تایلندTHB است و نشانه آن฿  می باشد.

به راحتی در هتل ها،‌ مراکز توریستی، بانک ها، مراکز خرید و صرافی ها می توان ارزهای معتبر را تبدیل کرد (در تایلند ریال تبدیل نمی گردد). نکته قابل توجه این است که نرخ تبدیل ارز در بانک ها و صرافی های معتبر بهتر از هتل ها و فروشگاه ها می باشد.

توصیه های ناخدای سفر برای سفر به تایلند :

همراه خود لباس های کمی ببرید زیرا اگر به لباس خاصی احتیاج پیدا کنید، می توانید با قیمت مناسب آن را تهیه نمایید.

همواره چمدان های کوچکی را برای سفر خود انتخاب نمایید زیرا با این کار قابلیت جابه جایی خود را افزایش می دهید، از مزایای این انتخاب این است که در عبور از معابر و پیاده رو ها مشکلات کمتری خواهید داشت، و همچنین اگر نگران سوغاتی های خود هستید می توانید به اولین مرکز خرید رفته و چمدانی با قیمتی فوق العاده مناسب خریداری نمایید.

تقریبا به هرجایی که قدم می گذارید، اینترنت نیز پا گذاشته است، حتی به ساحل ها… از اینرو در هر لحظه که بخواهید می توانید به کارهای ضروری خود با دسترسی راحتی که به اینترنت دارید رسیدگی نمایید.

تا جاییکه میتوانید از خوردن غذاهای غربی و بوفه های هتل ها که معمولا غذاهایشان تازه نیست و کمی مانده است پرهیز نمایید.

تایلندی ها هرگز دستمال مجانی در اختیارتان قرار نخواهند داد بنابراین همیشه دستمال کاغذی به همراه خود داشته باشید.!

به هیچ عنوان از آب لوله کشی ننوشید و همیشه بطری آب معدنی به همراه خود داشته باشید. حتی اگر برایتان مقدور بود از آب معدنی برای شستشوی دندان خود بعد از مسواک زدن استفاده نمایید.

اگر به دنبال آرامش هستید، تایلند یکی از بهترین نقاط دنیا برای کسب آرامش است.

اگر قصد رانندگی دارید گواهینامه بین المللی خود را به همراه داشته باشید. هرچند که در تایلند همه جا تاکسی وجود دارد و رانندگی در تایلند صرفا یک تجربه می باشد. اگر از علاقمندان به موتورسیکلت می باشید در هنگام راندن آن بیش از پیش مواظب خود باشید، سرعت قانونی در تایلند 90 کیلومتر بر ساعت است.

از آن جهت که حمل و نقل عمومی ارزان است: هواپیما، قطار، اتوبوس، مینی بوس و تاکسی های بین شهری.  عموم مردم از وسایل نقلیه عمومی برای تردد استفاده می نمایند.

اطراف تایلند را با تاکسی مترهایی که مترشمارشان روشن است تجربه نمایید. استفاده از تاکسی متر ارزان است. البته برای یک بار هم که شده لذت اتوریشکا سواری را تجربه کنید.

چند مورد توصیه پزشکی: واکسن هپاتیت نوع A و B را تزریق نمایید. خودتان را برای واکسن مالاریا به هزینه نیاندازید.  اغلب خدمات پزشکی تایلند بدون تجویز پزشک هم قابل دریافت هستند و قیمتشان نیز مناسب است.

اطلاعاتی درباره آداب معاشرت، پوشش و غذاخوردن تایلندی ها داشته باشید: چون نقاط مختلف تایلند سبک های پوششی مختلفی را قابل قبول می دانند.

به هیچ وجه به خانواده سلطنتی اهانتی نکنید، حتی اگر جنبه شوخی داشته باشد.

زمانیکه تصمیم دارید با ایما و اشاره منظور خود را برسانید به پاهای خود اشاره نکنید. زیرا در فرهنگ تایلندی از پا به عنوان حقیرترین عضو بدن یاد می شود (به علت پایین بودن آن) و اشاره به آن نوعی توهین تلقی می گردد. همچنین قبل از اینکه وارد خانه کسی شویدکفش های خود را از پا در بیاورید.

اغلب نیازی به گفتن Wai (احوال پرسی تایلندی) وجود ندارد، چون مطمئن باشید در اکثر موارد آن را به اشتباه تلفظ خواهید کرد. اگر شخصی از کلمه Wai استفاده کرد شما هم با همین کلمه جواب بدهید.

به خاطر داشته باشید که تایلند کشور لبخند است، بنابراین همیشه آن را به صورت خود هدیه نمایید و ایمان داشته باشید که اوضاع لحظه به لحظه بهتر خواهد شد.

زیباترین جاذبه های گردشگری تایلند

کشور تایلند یکی از مناطق جذاب گردشگری در جهان به شمار می آید، سواحل آرام و زیبا، شهرهای پر رفت و آمد، معابد باشکوه و طبیعت بی نظیر آن است هر ساله توریست های زیادی را به خود جذب می کند.

در لیست زیر تعدادی از بهترین جاذبه های گردشگری تایلند آورده شده است:

 1. یکی از مناطق زیبای تایلند منطقه زیبای کرابی است که در سالهای اخیر به یکی از جذاب ترین سواحل جنوب شرق آسیا تبدیل شده است، این منطقه زیبا در جنوب تایلند و در امتداد ساحل دریای آندامان قرار گرفته است که رودخانه کرابی از درون آن می گذرد و به دریا می ریزد.

منطقه زیبای گردشگری کرابی با مساحتی حدود 4700 کیلومتر مربع، شامل 130 جزیره بزرگ و کوچک است که بر جاذبه های آن افزوده است. سواحل ماسه ای سفید، صخره های زیبا و انواع گیاهان و جانواران، محیطی مناسبی را برای آرامش و استراحت توریست ها فراهم کرده است. در کرابی می توانید از قایق سواری در سواحل دریا، طبیعت وحشی، پارک های ملی، چشمه های آب گرم و آبشارهای سرد نهایت لذت را در یک سفر خوب ببرید.

 1. یکی از مکان های زیبای تایلند قصر تابستانی بنگ پا این، قصر تابستانی پادشاهان تایلندی می باشد. این قصر باغ های زیبایی دارد که با معماری اروپایی تزیین گردیده است.

 2. پارک ملی دویی اینتانون مرتفع ترین کوه تایلند به شمار می آید. ارتفاع این کوه بین 800 تا 2565 متر متغیر بوده که موجب بروز تغییرات آب و هوایی گردیده است.این پارک ملی در استان چیانگ مای تایلند واقع شده است که دارای آبشارها، کوه های فراوان، تنوع زیستی بالا و غارهای متعدد و شگفت انگیزی است. این منطقه در حقیقت مامنی برای فعالیت ها و مناظر طبیعی متفاوت به شمار می رود. از این مکان به عنوان «سقف تایلند» نیز نام برده اند.

 3. بازار دمنوین سادواک، بازاری شناور در بانکوک است که مواد غذایی محلی در آن به وفور پیدا می شود.

 4. فستیوال لوی کراتونگ که هر ساله در تایلند در شب ماه کامل دوازدهمین ماه قمری برگزار می گردد. در این فستیوال مردم بالن های خود را به هوا می فرستند تا بد اقبالی از آنها دور گردد و نور فانوس راه درست را در زندگی به آنها نشان دهد.

 5. مجموعه‌ای از ساختمانهای سلطنتی در بانکوک، کاخ بزرگ می باشد که از قرن 18 میلادی تاکنون محل اقامت رسمی پادشاهان تایلند بوده‌ است. ساخت این مجموعه ساختمانی، از سال ۱۷۸۲ میلادی، آغاز گردیده و بطور مداوم، گسترش پیدا کرده ‌است.

 6. یکی دیگراز جاذبه های گردشگری تایلند معبد وات رونگ خون در چیانگ رای است که توسط چیره دست ترین معماران و طراحان تایلند ساخته شده است. معبد وات دارای نمای بسیار زیبای سفید و شیشه ای است که آن را در تمام دنیا منحصربه فرد کرده است. معماری بسیار زیبای این معبد واقعا چشم نوازند و نشان از هنر اصیل مردم این محل دارد.

 7. اگر جویای آرامش هستید، یک قایق اجاره کنید و به جزیره فی فی سری بزنید.

 8. یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری بانکوک معبد وا ماهاتات است که یکی از معابد قدیمی تایلند می باشد که در زمان پادشاه راما اول ساخته شده است. مشهورترین بخش این معبد سردیس بوداست که با ریشه های درختان احاطه شده است.

 9. شمال کشور تایلند به تنوع گل و گیاه شهرت دارد، به خصوص در ماه فوریه که بهترین ماه در چیانگ مای می باشد. ویژگی به یاد ماندنی این رویداد سالیانه رژه ماشین های حامل افراد است که با گل ها تزیین شده اند. بخش های مختلف این جشنواره شامل نمایش های هنری و مسابقات مختلف است که به مدت سه روز در اولین آخر هفته ماه فوریه برگزار می گردد.

11.اگر از علاقمندان به حیوانات از جمله فیل هستید، به پارک ملی فیل ها در چیانگ مای سری بزنید. در این مکان می توانید از نزدیک با فیل ها ارتباط برقرار نمایید، اما سوار شدن بر آنها ممنوع است.

 1. یکی از دیدنی های بانکوک معبد ترایمیت است که در شهر چینیها قرار دارد و محل نگهداری بزرگ ترین مجسمه های بودای جهان با قدمت 700 ساله می باشد.

درباره تایلند و پاتایا و پوکت و بانکوک

شرایط دریافت ویزا

 مدارک اخذ ویزای تایلند : : اصل پاسپورت با حداقل 8 ماه اعتبار + یک قطعه عکس رنگی با زمینه سفید 4×3

کپی شناسنامه و کارت ملی + پرینت یک ماهه حساب بانکی + آدرس , ایمیل , مشخصات فردی .

نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.